تسنیم گزارش کرد: مدیرکل زندان‌های چهارمحال وبختیاری از راه اندازی مرکز مراقبت از زندانیان در چهارمحال و بختیاری خبر داد

مدیرکل امور زندان‌های چهارمحال وبختیاری:
مرکز مراقبت از زندانیان در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شد
خبرگزاری تسنیم:مدیرکل امور زندان‌های چهارمحال و بختیاری گفت: هدف از راه‌اندازی این مرکز پیشگیری از ارتکاب جرم است و زندانیانی تحت پوشش این مرکز هستند که دارای شرایط خاص باشند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، عبدالرحمن توفیقیان ظهر امروز در کارگره تخصصی بانوان و خانواده با اشاره به اینکه۳ انجمن حمایت از زندانیان در شهرستان شهرکرد، بروجن و فارسان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: ۲۸۰ زندانی در شهرکرد، ۱۰۹ زندانی در بروجن و ۹۵ زندانی در لردگان تحت پوشش این انجمن‌ها هستند.
وی با اشاره به اینکه برای حمایت از خانواده زندانیان کمک‌های نقدی و غیر نقدی در استان جمع‌آوری شده است، افزود: ۷۰ میلیون ریال در شهرکرد، ۴۵ میلیون ریال در بروجن و ۳۰ میلیون ریال در لردگان از طریق کمک‌‌های نقدی جمع‌آوری شده است.
مدیرکل امور زندان‌های چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در راستای حمایت از خانواده زندانیان کمک‌های غیر نقدی در قالب بن خرید و سبد کالا جمع‌آوری شده است.
توفیقیان خاطر نشان کرد: بیشترین میزان کمک‌های غیر نقدی از شهرکرد با ۲۱۰ میلیون ریال بن خرید، بروجن ۵۰ میلیون ریال و در لردگان ۶۰ میلیون ریال در قالب سبد کالا جمع‌آوری شده است.
وی با اشاره به مشکلات عدیده در زندان بانوان گفت: بهداشت و درمان مانند بیماری زنان و زایمان، اعصاب و روان، افسردگی و اختلالات خواب و سوء تغذیه از مهم‌ترین مشکلات زندان بانوان در استان است.
مدیرکل امور زندان‌های چهارمحال و بختیاری، ناتوانی عقد وکیل و عدم جلب رضایت از شاکی را از دیگر مشکلات بانوان زندانی اعلام و تصریح کرد: در راستای حمایت از بانوان زندانی باید بیشتر تلاش شود.
توفیقیان از اعطای تسهیلات به خانواده زندانیان خبر داد و افزود: این تسهیلات در حوزه اشتغال‌زایی، کمک هزینه تحصیلی و درمانی و اعطاء بن کالا است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*