خبرگزاری فارس گزارش کرد: حمایت انجمن حمایت از زندانیان چهارمحال و بختیاری از ۴۷۷ زندانی

کارشناس برنامه‌ریزی خدمات اجتماعی اداره کل زندان‌های چهارمحال و بختیاری گفت: در انجمن حایت از زندانیان، ۴۷۷ زندانی حمایت می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، معصومه عرفانی بعد از ظهر امروز در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری اظهار کرد: زنان زندانی علاوه‌بر نیازهای بانوان در خارج از زندان مشکلاتی شامل مسائل بهداشتی زنان، افسردگی، اضطراب، اختلالات خواب و بیماری‌های سوءتغذیه که در خارج از زندان هم به دلیل فقر با آن دست به گریبان بوده دارند.
وی با بیان اینکه زنان زندانی در دورانی که در زندان به سر می‌برند داروهای اعصاب بیشتری نسبت به مردان زندانی مصرف می‌کنند ادامه داد: این زنان در زندان‌ها با مشکلاتی چون اوقات فراغت مواجه هستند.
این مسئول با اشاره به اینکه زنان زندانی به دلیل آموزش‌های ناشایست که گاها به دلیل بی‌کاری از هم یاد می‌گیرند باید در اوقات فراغت خود سرگرم باشند، تاکید کرد: برنامه‌هایی چون آموزش‌های روان‌شناختی، آموزش‌های تربیت کودکان، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش‌های دینی و مذهبی و … از جمله آموزش‌هایی است که در زندان‌ها به زندانیان داده می‌شود.
عرفانی مشکلات قضایی، ناتوانی برای اخذ وکیل، مشکلات اقتصادی به دلیل رضایت شاکی و بی‌سرپرستی، بدسرپرستی و فقر و… را از دیگر مشکلات زنان زندانی دانست و ادامه داد: انجمن حمایت از زندانیان در شهرکرد، بروجن و لردگان راه‌اندازی شده و امیدواریم بتوانیم در این انجمن قسمتی از مشکلات زندانیان را هموار سازیم.
کارشناس برنامه‌ریزی خدمات اجتماعی اداره کل زندان‌های چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این انجمن در شهرکرد سرپرستی ۲۸۰ نفر را برعهده دارد و تاکنون ۷۰ میلیون ریال کمک نقدی و ۷۰ میلیون ریال بن خرید کالا در اختیار افراد تحت سرپرستی قرار داده است.
وی به انجمن حمایت از زندانیان در بروجن اشاره و بیان داشت: در این انجمن ۱۰۲ نفر سرپرستی شده و تاکنون ۴۵ میلیون ریال کمک نقدی و ۵۰ میلیون ریال سبد کالا در اختیار حمایت‌شوندگان قرار داده شده است.
این مسئول به حمایت ۹۵ نفر در در انجمن حمایت از زندانیان لردگان اشاره و گفت: در این انجمن تاکنون ۳۰ میلیون ریال کمک نقدی و ۳۰ میلیون ریال سبد کالا داده شده است.
عرفانی گفت: خانواده‌های زندانیان لبه پرتگاه جرم کردن قرار دارند چون این افراد جرم کردن را یاد گرفته‌اند و اگر حمایت نشوند به جرم خود ادامه می‌دهند.
کارشناس برنامه‌ریزی خدمات اجتماعی اداره کل زندان‌های چهارمحال و بختیاری مشکلات بهداشت، درمان و اوقات فراغت زندانیان و خانوده‌های آن‌ها را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: مرکز مراقبت بعد از خروج آخرین حلقه حمایت سازمان زندان‌ها‌ست.
این مسئول در ادامه بیان داشت: مرکز مراقبت بعد از خروج، زندانیان را تا دوسال زیرپوشش قرار می‌دهد و این حمایت برای زندانیانی است که سه ماه حبس کشیده باشند و خدماتی چون حمایت‌های مالی را در اختیار زندانیان قرار می‌دهد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*