ایرنا گزارش کرد: زنجیره حمایت از خانواده زندانیان در چهارمحال وبختیاری کمرنگ است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال وبختیاری با تاکید برحمایت از انجمن های زندانیان گفت: زنجیره حمایت و کمک به زندانیان و خانواده آنان در استان ضعیف و کمرنگ است.
به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی عصرشنبه در نشست با مسوولان انجمن های حمایت از زندانیان استان افزود: این خانواده ها به دلیل مشکلات سرپرست خانوار به عنوان آسیب پذیرترین قشر جامعه نیازمند حمایت بیشتر هستند.
وی گفت: نداشتن درآمد و شغل مهمترین مشکل خانواده های زندانیان است که باحمایت دستگاه های اجرایی و بانکها برای راه اندازی مشاغل خانگی برای این افراد، زمینه درآمدزایی برای آنان فراهم می شود.
وی گفت: پیشگیری از بزه و مشکلات خانواده زندانیان از برنامه های فرهنگی و اقتصادی است که باید در دستور کار مسوولان استان قرار گیرد.
سلیمانی دشتکی افزود: آزادی زندان جرایم غیرعمد در کاهش آسیبهای اجتماعی به خصوص برای خانواده های آنها نقش بسزایی دارد.
دادستان عمومی و انقلاب دادگستری چهارمحال وبختیاری نیز در این نشست با تاکید بر فرهنگ سازی برای کمک به انجمن حمایت اززندانیان گفت: خانواده های بی گناه زندانیان باید فراموش نشوند و مشکلات آنان رفع شود.
احمدرضا بهرامی افزود: انجمن حمایت اززندانیان یک مووسسه و تشکل غیرانتفاعی است که به خانواده های در ورطه سقوط زندانیان کمک می کند.
وی کمبود نقدینگی انجمن حمایت از زندانیان، ضعف سرمایه گذاری برای ایجاد طرحها وپروژه های تولیدی و اقتصادی برای حمایت از این اقشار و فقدان حمایت از سوی مسوولان را مهمترین مشکلات سه انجمن حمایت از زندانیان فعال در استان ذکر کرد.
بهرامی از اخذ مجوز بازیافت زباله ازجمله پلاستیک و کاغذ در استان برای انجمن حمایت از زندانیان شهرکرد خبرداد وگفت: اختصاص شش هزار مترمربع زمین و همچنین تسهیلات و اعتبارات از مشکلات پیش روی اجرای این طرح است.
وی از راه اندازی جایگاه سوخت دو منظوره در شهرک منظریه شهرکرد با هدف حمایت از زندانیان خبرداد و گفت: زمین این جایگاه تامین شده و نیاز به سرمایه گذار دارد.
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان بروجن نیز با اشاره به اینکه ۸۰درصد خانواده های زندانیان این شهرستان نیازمند کمک هستند گفت: مسایل مالی و فرهنگی از مشکلات این انجمن در شهرستان بروجن است.
حسین بهرامی افزود: هم اینک یک پارکینگ شهری به منظور حمایت از خانواده زندانیان در شهرستان بروجن در زمینهای بنیاد مسکن فعال است .
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان لردگان نیز با تشریح فعالیتهای فرهنگی،حمایتی و مدنی این انجمن از خانواده زندانیان گفت: سال گذشته هفت پرونده قتل در شهرستان در دقایق آخر اجرای حکم با حمایت و پیگیری این انجمن منجر به صلح و گذشت اولیا دم شد.
حجت الاسلام محمدجواد شمس افزود: فرهنگ سازی در جامعه به منظور تبیین جایگاه کمک و حمایت از خانواده زندانیان ضروری است.
وی حمایت مسوولان و دست اندرکاران استان و همچنین سرمایه گذاران وخیران را در زمینه کاهش مشکلات مالی خانواده زندانیان موثر خواند و گفت: می توان با ایجاد فرصتهای شغلی برای این قشر زمینه بزه را در این خانواده ها کاهش داد.
مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ۶۰درصد خانواده های زندانیان استان در زمینه های مختلف نیازمند حمایتند.
علی نظری افزود: هم اکنون هشت درصد خانواده زندانیان استان زیرپوشش حمایتهای مالی، مشاوره ای، فرهنگی و درمانی انجمن های حمایت از خانواده زندانیان قرار دارند.
وی مهمترین مشکل خانواده زندانیان را فقدان حمایت مالی از سوی ارگان یا نهادهای خاص عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، هم اینک سه زندان در شهرستانهای شهرکرد، بروجن و لردگان در استان فعال است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*