مدیرکل زندانهای چهارمحال و بختیاری: بکارگیری همه ظرفیتها در راستای ارتقاء و ایجاد اشتغال پایدار و مولد مددجویان زندانهای استان

هفتمین جلسه شورای اداری زندانهای استان چهارمحال و بختیاری با حضور روسا و مسئولین ستادی و روسای زندانها در سالن جلسات اداره کل زندانهای استان برگزار که در آن به طور ویژه به بررسی وضعیت حرفه آموزی و اشتغال مددجویان زندانهای استان پرداخته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ سید عبدالرحمن توفیقیان مدیرکل زندانهای استان در هفتمین نشست شورای اداری زندانهای استان با اشاره به ضرورت توسعه تعامل با مراجع قضایی در بخش های مختلف، توسعه اشتغال و فعالیت های خدماتی و مولد زندانیان را در راستای اهداف اصلاحی تربیتی و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نامگذاری شده است را دارای اهمیت و اولویت‌های مهم زندان برشمرد و و تصریح کرد: زندانی با اشتغال می تواند درآمد مناسب و حلالی را کسب و بخشی از بار مالی خود و متحمل بر خانواده اش را جبران نماید.
وی گفت: در هر مجموعه ای باید با برنامه ریزی و دقت نظر به امورات رسیدگی کرد تا شاهد موفقیت آن سیستم بود، پس باید همه با هم تلاش کنیم ضمن حفظ اقتدار؛ حوصله، دلسوزی، پشتکار و استقامت، زمینه هرچه بهتر و با کیفیت تر اجرای برنامه های سازمان را در سطح زندانهای استان فراهم نمائیم.
توفیقیان برنامه ریزی برای زندانیان در تمامی اوقات شبانه روز را ضروری دانست و گفت: چنانچه اوقات فراغت زندانیان در طول روز با استفاده از برنامه های مناسب و هدفمند ساماندهی نشود قطعا ذهن آنها بر اثر بیکاری به سمت افکار منفی سوق خواهد داد که این خود آسیبی جدی محسوب می شود.
مدیرکل زندانهای چهارمحال و بختیاری توسعه کلاس های حرفه آموزی و اشتغال مددجویان در زندان را یکی از راهکارهای اساسی در جهت پرکردن اوقات فراغت مددجویان دانست و اظهار داشت: با ورود یک سرپرست خانواده به زندان در بسیاری از مواقع خانواده وی با مشکلات فراوانی که ناشی از مشکلات اقتصادی می باشد رو به رو می شوند که همین موضوع مددجو را دچار مشکلات روحی و روانی فراوانی می کند.
وی افزود: چنانچه مددجویان در زندان مشغول به کار باشند ذهن آنها به حرفه و شغلی که به آن مشغول می باشند متمرکز خواهد شد و به این ترتیب با کسب درآمد حلال، خانواده هایشان را نیز از بسیاری از آسیب های اجتماعی دور خواهند کرد.
وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزش مهارت های شغلی و کسب گواهینامه معتبر آموزشی با حمایت اداره کل فنی و حرفه ای استان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم زندانیان تحت آموزش های فنی و حرفه ای بتوانند در دوران پس از آزادی از زندان با ایجاد زمینه اشتغال مولد نسبت به رفع مشکلات مالی خود و اعضای خانواده تلاش کنند.
سید عبدالرحمن توفیقیان با استقبال از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حرفه های با درآمد مناسب برای اشتغال در مراکز اصلاحی و تربیتی افزود: شرایط مساعد با رعایت مقررات برای ورود بخش خصوصی در اشتغال زندانیان با رعایت جوانب امنیتی و حفاظتی می بایست مدنظر قرار گیرد تا اشتغال مولد به معنای واقعی در زندانها به وجود آید.
وی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی زندانها گفت: رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در کارگاه های داخل زندانها علاوه بر اینکه کیفیت کار در این اماکن را دوچندان خواهد نمود، موجب خواهد شد تا سلامت افراد شاغل در کارگاه ها نیز تضمین شود.
شایان ذکر است در این نشست روسا و مسئولین ستادی و روسای زندانهای استان اقدامات و فعالیتها، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در راستای ارتقاء اشتغال در سطح زندانهای استان را بیان نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*