تشکیل کلاسهای آموزش گروهی ویژه خانواده های مددجویان زندان لردگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ کلاسهای آموزش گروهی ویژه خانواده های مددجویان در زندان لردگان برگزار گردید.
رمضان ابراهیمی محمدی رئیس زندان لردگان ضمن اعلام این خبر گفت: خانواده های مددجویان زندان، در این دوره آموزشی توسط مشاورین و اساتید مجرب آموزشهای لازم را فرا گرفتند.
وی افزود: خانواده های مددجویان حاضر در این دوره آموزشی در مورد نحوه برخورد با فرزندان، مهارت كنترل خشم در خانواده، اعتياد، چگونگي درمان با متادون و مهارتهای زندگی، آموزشهای لازم را فرا گرفتند.
ابراهیمی محمدی با اشاره به ضرورت برگزاری این چنین دوره های آموزشی ویژه خانواده های مددجویان زندان گفت: برگزاری این قبیل کلاسهای آموزشی و مهارتهای اساسی زندگی با هدف تحکیم مبانی خانواده و با حضور خانواده و همسران زندانیان برگزار میشود.
وی با اشاره به نقش آموزش و تربیت در افزایش آگاهی و شناخت انسان درباره مسائل فرهنگی، اجتماعی و نحوه برخورد درست و اصولی با  پیشامدهای بوجود آمده گفت: اکثر خانواده های زندانیان به علت نداشتن آگاهی کافی و شناخت لازم نسبت به خلق و خوی زندانی و شیوه برخورد با آن، دل نگرانیها و استرس را در محیط خانواده افزایش می دهند و در بعضی اوقات باعث بوجود آمدن اختلافات جدی و از هم گسیختگی کانون خانواده ها می شود.
رئیس زندان لردگان به نقش اساسی همسران زندانیان در سلامت فرزندان خویش و به تبع آن کل جامعه اشاره کرد و گفت: همسران زندانیان باید تمام توان خویش را به کار بندند تا فرزندانشان در زمان حبس پدر به سمت جرم گرایش پیدا نکنند.
گفتنی است پس از برگزاری این دوره آموزشی به خانواده ها، یک نوبت  ملاقات حضوری اعطاء و مددجویان در فضای صمیمی با خانواده هایشان ملاقات نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*