دیدار اختصاصی مدیرکل زندانهای چهارمحال و بختیاری با روسای دادگستری و دادستان های عمومی و انقلاب شهرستان سامان و بن

به منظور دستیبابی به اولویت های سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی مبنی برکاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به مسائل و مشکلات قضائی مددجویان حوزه قضایی سامان و بن، مدیرکل زندانهای استان به همراه چند نفر از معاونین، مسئولین ستادی اداره کل و روسای زندانهای تابعه استان با روسای دادگستری و دادستان های عمومی و انقلاب شهرستان سامان و بن دیدار و گفتگو نمودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ “سید عبدالرحمن توفیقیان” مدیرکل زندانهای استان به طور اختصاصی با “مصطفی شکاریان” رئیس دادگستری و “الهی” دادستان شهرستان سامان “امیر فتحی” رئیس دادگستری و “محمدرضا سياهپور” دادستان شهرستان بن دیدار نمود.
در این دیدار رئیس زندان مرکزی شهرکرد و رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان گزارشی از وضعیت مددجویان حوزه قضایی سامان و بن ارائه نمودند و اظهار داشتند با مساعدت و همکاری قضات می توان روند اصلاح و تربیت مجرمان را با شتاب بیشتری پیش برد.
مدیرکل زندانهای استان گفت: یکی از وظایف دستگاه قضایی کاهش ورودی و جمعیت کیفری زندانیان است که امیدوارم قضات شعبات دادگستری سامان و بن در این زمینه از لحاظ ورودی با اداره کل زندانهای استان در زمینه مرخصی، اشتغال، تخفیف مجازات و … همکاری داشته و در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانیان اهتمام ویژه ای داشته باشند.
توفیقیان هدف از این دیدار را تعامل بیشتر بین زندانهای استان و دادگستری سامان و بن دانست و گفت: بررسی روند رسیدگی به پرونده زندانیان بلاتکلیف، برنامه حضور قضات در زندان در راستای بررسی مسائل و مشکلات زندانیان از موارد مهمی است که امیدواریم دادگستری سامان و بن تعامل خوبی همانند گذشته با مجموعه زندانهای استان داشته باشد.
وی ضمن تقدیر از مجموعه دادگستری شهرستان سامان و بن در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان، آن را نتیجه نظارت مسئولان قضایی شهرستان بر زندان و حضور مستمر ریاست دادگستری، دادستان و قضات برای رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان دانست و تعامل موجود بین زندان و تشکیلات قضایی را مناسب و رضایت بخش برشمرد.
روسای دادگستری و دادستان های شهرستان سامان و بن هم ضمن اعلام تعامل و همکاری خوب مجموعه زندان مرکزی شهرکرد، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و دیگر زندانهای استان با دادگستری های سامان، قول مساعد دادند هماندد گذشته به طور مستمر ضمن سرکشی از زندان های استان به پیگیری موضوع کاهش جمعیت کیفری اهتمام ورزیده تا با همکاری و مساعدت در همه زمینه ها با زندانهای استان، مشکلات قضایی زندانیان مرتفع گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*