رزمایش بزرگ ضد شورش و کنترل اغتشاش در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چهارمحال و بختیاری برگزار گردید

رزمایش بزرگ ضد شورش و کنترل اغتشاشات احتمالی با مشارکت نیرو های یگان حفاظت اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و زندان مرکزی شهرکرد، نیروهای یگان ویژه و امداد فرماندهی انتظامی استان، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی و اورژانس شهرکرد در جهت بهره گیری از توان نیروهای یگان حفاظت زندانهای استان با آخرین تاکتیک ها و تکنیک های روز با موفقیت به اجرا گذاشته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ این رزمایش با هدف ارتقاء سطح امنیت و توان عملیاتی نیروهای یگان حفاظت در مقابله با اغتشاشات و ناامنی های احتمالی برگزار گردید.
رضا بیاتی رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چهارمحال و بختیاری در حاشیه برگزاری این رزمایش گفت: با هماهنگی بعمل آمده با یگان امداد و یگان ویژه فرماندهی انتظامی استان، آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس در راستای ارتقای سطح دانش و آمادگی هرچه بیشتر پرسنل یگان حفاظت در برابر حوادث احتمالی و ضد شورش و اغتشاش، رزمایش محرم بصورت عملی با تمامی تجهیزات و نیروها در محوطه باز اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان برگزار گردید.
سید عبدالرحمن توفیقیان مدیرکل زندانهای استان نیز هدف از برگزاری این رزمایش آموزشی را آشنایی پرسنل اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی در مقابله با تهدیدات احتمالی از جمله اغتشاشات و شورشهای درون زندان عنوان کرد و گفت: در اجرای این رزمایش سعی گردید تا با ایجاد محیطی فرضی و بصورت کاملا واقعی و شبیه سازی شده با مواقع شورش در زندان به مرحله اجرا در آید تا در هنگام اتفاقات و حوادث احتمالی عواملی چون بی برنامگی و استرس در نیروها به حداقل خود برسد.
وی خواستارادامه این روند در بازه های زمانی مشخص در طول سال شد و بیان داشت: اجرای اینگونه مانورها در تمامی زندانها علاوه بر حفظ آمادگی پرسنل زندان، آشنایی نیروهای یگان ویژه با زندان و محیط زندان را بدنبال خواهد داشت و خواستار ادامه این روند موفقیت آمیز با این تجهیزات و نیروها در دیگر زندانهای استان شد.
مدیرکل زندانهای استان هدف از این رزمایش را آمادگی نیروهای زندانها دانست و تصریح کرد: نیروهای یگان حفاظت باید با آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای احتمالی با برنامه ریزهای مناسب از آمادگی لازم برخوردار باشند.
وی از تعامل و همکاری یگان های شرکت کننده در این رزمایش قدردانی نمود.

105

106

107

108

109

110

111

112

113

114

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*