رزمایش بزرگ ضد شورش و کنترل اغتشاش در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چهارمحال و بختیاری برگزار گردید

رزمایش بزرگ ضد شورش و کنترل اغتشاشات احتمالی با مشارکت نیرو های یگان حفاظت اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و زندان مرکزی شهرکرد، نیروهای یگان ویژه و امداد فرماندهی انتظامی استان، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی و اورژانس شهرکرد در جهت بهره گیری از توان نیروهای یگان حفاظت زندانهای استان با آخرین تاکتیک ها و تکنیک های روز با موفقیت به اجرا گذاشته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ این رزمایش با هدف ارتقاء سطح امنیت و توان عملیاتی نیروهای یگان حفاظت در مقابله با اغتشاشات و ناامنی های احتمالی برگزار گردید.
رضا بیاتی رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چهارمحال و بختیاری در حاشیه برگزاری این رزمایش گفت: با هماهنگی بعمل آمده با یگان امداد و یگان ویژه فرماندهی انتظامی استان، آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس در راستای ارتقای سطح دانش و آمادگی هرچه بیشتر پرسنل یگان حفاظت در برابر حوادث احتمالی و ضد شورش و اغتشاش، رزمایش محرم بصورت عملی با تمامی تجهیزات و نیروها در محوطه باز اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان برگزار گردید.
سید عبدالرحمن توفیقیان مدیرکل زندانهای استان نیز هدف از برگزاری این رزمایش آموزشی را آشنایی پرسنل اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی در مقابله با تهدیدات احتمالی از جمله اغتشاشات و شورشهای درون زندان عنوان کرد و گفت: در اجرای این رزمایش سعی گردید تا با ایجاد محیطی فرضی و بصورت کاملا واقعی و شبیه سازی شده با مواقع شورش در زندان به مرحله اجرا در آید تا در هنگام اتفاقات و حوادث احتمالی عواملی چون بی برنامگی و استرس در نیروها به حداقل خود برسد.
وی خواستارادامه این روند در بازه های زمانی مشخص در طول سال شد و بیان داشت: اجرای اینگونه مانورها در تمامی زندانها علاوه بر حفظ آمادگی پرسنل زندان، آشنایی نیروهای یگان ویژه با زندان و محیط زندان را بدنبال خواهد داشت و خواستار ادامه این روند موفقیت آمیز با این تجهیزات و نیروها در دیگر زندانهای استان شد.
مدیرکل زندانهای استان هدف از این رزمایش را آمادگی نیروهای زندانها دانست و تصریح کرد: نیروهای یگان حفاظت باید با آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای احتمالی با برنامه ریزهای مناسب از آمادگی لازم برخوردار باشند.
وی از تعامل و همکاری یگان های شرکت کننده در این رزمایش قدردانی نمود.

105

106

107

108

109

110

111

112

113

114

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*