حضور معاون اجرایی و معاون اداری مالی ستاد دیه کشور در ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری و رسیدگی به مشکلات زندانیان جرائم غیرعمد زندانهای استان

مجید احسانی معاون اجرایی و علی مهربان معاون اداری مالی ستاد دیه کشور به همراه کارشناسان ستاد دیه کشور در محل ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری با مدیر نمایندگی و کارکنان ستاد دیه و کارکنان زندانهای استان دیدار و نسبت به امور اجرایی ستاد دیه، راهکارهای لازم را ارائه نمودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ معاون اجرایی ستاد دیه کشور در جمع روسا و مسئولین ستادی و روسای زندانهای استان گفت: ستاد دیه استان چهارمحال و بختیاری در جذب اعتبارات و آزادی زندانیان در شش ماهه نخست سال جاری توانسته رتبه اول را از آن خود نماید که این در نوع خود بینظیر و در خور قدردانی و تقدیر است.
احسانی افزود: خوشبختانه ستاد دیه کشور با حرکتی پرشتاب و روبه جلو در حرکت است اما در این میان نباید رسالت اصلی ستاد دیه که همان حفظ آبروی خانواده زندانیان می باشد، نادیده گرفته شود.
وی کمک های مردم و خیرین استان را درخور توجه دانست و گفت: درست است که در چهارمحال و بختیاری شاهد وجود کارخانه ها و مراکز درآمدزای بزرگ نمی باشیم اما شواهد حاکی از آن است این مشکلات مانع از حضور مردم در کارهای خداپسندانه از جمله کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد نشده است.
سید عبدالرحمن توفیقیان مدیرکل زندانهای استان و عضو هیأت امناء ستاد دیه استان فعالیت در ستاد دیه را کاری خیرخواهانه و خداپسندانه قلمداد نمود و گفت: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد موجب تثبیت نظام خواهد شد.
وی ستاد دیه چهارمحال و بختیاری را مجموعه کارآمد دانست و بیان داشت: پرونده هایی که در جلسات ستاد دیه مطرح می گردند همگی در سلامت و امانتداری تمام بررسی شده و تمام تلاش ها جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد صورت می پذیرد.
مدیرکل زندانهای استان مردم چهارمحال و بختیاری را مردمی عاطفی و صاحب دل دانست و افزود: در جشن های گلریزان که همه ساله در ماه مبارک رمضان و جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد برگزار می گردد شاهد حضور گسترده مردم نیک اندیش چهارمحال می باشیم که حتی با توجه به اینکه این خطه از کشور جزء استان های کم برخوردار می باشد اما مردم با دل های بزرگ خود هرآن چه در توان دارند را در طبق اخلاص گذاشته تا شاید بتوانند شاهد آزادی همنوعان خود از زندان باشند.
علی مهربان معاون اداری مالی ستاد دیه کشور نیز در جمع کارکنان زندانهای استان و کارکنان ستاد دیه درخصوص چگونگی روند تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی و راهکارهای حل مشکلات مددجویان به محکومین جرایم غیر عمد توضیحاتی را بیان نمود.
وی با اشاره به اینکه ستاد دیه به منظور رسیدگی به امور زندانیان نیازمند و آبرومند در سال ۶۹ توسط شهید والامقام لاجوردی تاسیس شد اظهار داشت: ستاد دیه تنها ستاد متولی امر آزادی زندانیان در سراسر کشور با داشتن نمایندگی در تمامی استان‌ها است.
مهربان با بیان اینکه استان چهارمحال و بختیاری در جذب اعتبارات و همچنین آزادی زندانیان در شش ماهه نخست سال جاری عملکرد خوبی داشته است گفت: ستاد دیه استان به کمک مردم خیّر توانسته نسبت به آزادی زندانیان فعالیت خوبی داشته باشد که این عملکرد مثبت در خور قدردانی است.
معاونین اجرایی و اداری مالی ستاد دیه کشور در بازدید خود از زندان مرکزی شهرکرد ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان جرائم غیر عمد، به سوالات آنان پاسخ و ارشادات لازم را جهت رفع هرچه سریع تر مشکلات پرونده های در ارتباط با ستاد دیه و بازگشت هرچه سریعترشان به آغوش گرم خانواده ارائه دادند.

116

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*