کارگروه اشتغال زندانهای استان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی شهرکرد تشکیل شد

نشست اعضای کارگروه اشتغال زندانهای چهارمحال و بختیاری با محوریت توسعه کارگاه های اشتغال، گسترش مهارت های شغلی و فعالیت کارگاههای تولیدی زندانیان در اردوگاه شهرکرد برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ سید عبدالرحمن توفیقیان در این نشست بر ضرورت تداوم برنامه های آموزشی زندانیان در زمینه های مختلف شغلی و نیز تعامل و همکاری در راستای تحقق این اهداف تاکید نمود.
وی گفت ما باید ابتدا باید با آموزش صحیح و ایجاد زمینه اشتغال درون زندان در راستای کسب درآمد زندانیان درون زندان تلاش نماییم و همزمان، با برگزاری دوره های آموزش مهارت های شغلی و کسب گواهینامه معتبر آموزشی، زندانیان بتوانند پس از آزادی از زندان نیز با ایجاد زمینه اشتغال مولد نسبت به رفع مشکلات مالی خود و اعضای خانواده تلاش کنند.
وی با اشاره به تاثیر اشتغال و پرکردن اوقات فراغت زندانیان در رویکردهای اصلاحی و تربیتی آنان گفت: لازمه ارتقاء سطح بهداشت روانی زندانیان به منظور فراهم شدن زمینه بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه تداوم آموزش مهارت های اساسی زندگی و شغلی به آنان است.
مدیرکل زندانهای استان خواستار دقت در تنظیم برنامه زمانبندی برای آموزش و رونق تولیدات کارگاههای تولیدی درون زندان و مجموعه بنیاد تعاون شد.
در این نشست مجید صیادی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان هم ارتقاء وضعیت برنامه های حوزه های اشتغال و حرفه آموزی زندانیان را مورد تاکید قرار داد و گزارشی از وضعیت کارگاه های اشتغال در مجموعه بنیاد تعاون و زندانهای استان ارائه نمود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*