مدیرکل زندان ها با مدیرکل فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری دیدار و گفتگو نمود

در راستای ارتقاء اشتغال و حرفه آموزی مددجویان زندانهای استان و نیز ارتقاء رشته های مهارتی زودبازده و بازارمحور ویژه زندانیان زندانهای استان، سید عبدالرحمن توفیقیان مدیرکل زندانهای استان با محمود تقی پور مدیرکل فنی و حرفه ای استان دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری با مدیرکل فنی و حرفه ای استان دیدار و در خصوص توسعه فعالیت های اشتغال در زندان های استان به گفتگو پرداخت.
در این دیدار مجید صیادی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و مهدی چهل گردی سامانی مسئول روابط عمومی اداره کل زندان های استان، حمید کریمی رئیس زندان مرکزی شهرکرد، حمیدرضا باقرصاد سرپرست بنیاد تعاون زندان های استان و همچنین بهزاد وهابي رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرکرد، قهرمان آماره رئیس اداره آموزش، پژوهش و برنامه ریزی و شهرام کوهيان افضل معاون آموزش، پژوهش و برنامه ريزي اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز حضور داشتند.
سید عبدالرحمن توفیقیان مدیرکل زندان های استان گفت: توجه به اشتغال و حرفه آموزی زندانیان می تواند بخش عمده ای از مشکلات مددجویان و خانواد های آنها را مرتفع کند.
وی خواستار افزایش رشته های مهارتی زودبازده و بازارمحور ویژه زندانیان زندان های استان شد و گفت: افزایش رشته های مهارتی زودبازده و بازارمحور ویژه زندانیان نیز می تواند نقش مهمی در بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه داشته باشد.
توفیقیان در ادامه تصریح کرد: با ایجاد مراکز آموزشی و بهره مندی از توانایی های این سازمان در استان و رفع مشکلات و موانع آتی، می تواند سهم بسزایی در سالم سازی جامعه و جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان داشته باشد.
مدیرکل زندان های استان همچنین افزود: تجارب و پژوهش ها نشان می دهد که کاهش آسیب داخل زندان و جامعه ارتباط مستقیم با آموزش مددجویان دارد و این وظیفه مهم با تعامل ارگان های مرتبط انجام می گیرد.
محمود تقی پور مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان نیز با تقدیر از همکاری مسئولین زندان های استان با آموزش یاران آن سازمان، به تقویت کلاس های آموزشی و استقرار سیستم های جدید در جهت حرفه آموزی در رشته های جدید تاکید نمود.
وی گفت: شیوه های آموزشی و اشتغال زندانیان با روشهای جدید در جهت تولیدات به روز نیاز بازار کار را مرتفع خواهد نمود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در ادامه گفت: ایجاد مراکز آموزشی و نیازسنجی بر اساس نیاز مددجویان و بازارکار به عنوان مقدمه همکاری و توانمند سازی خانواده مددجویان را به عهده میگیریم.
وی در ادامه اظهار امیدواری نمود با تعامل بیشتر، برنامه های آموزش فنی و حرفه ای در زندانها با سرعت و کیفیت و کمیت عالی اجرا و زمینه زندگی اجتماعی سالم مددجویان فراهم می گردد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*