مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری در جلسه کمیته اقدامات تأمینی: مددکاران نقش مؤثری در کاهش جمعیت کیفری زندان های استان دارند.

جلسه کمیته اقدامات تأمینی ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر با حضور مدیرکل، مدیر نمایندگی ستاد دیه، رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج، مدیران عامل و مددکاران انجمن های حمایت زندانیان سطح استان، روسای زندان ها و مددکاران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ مدیرکل زندان‎ های استان گفت: آنچه مسلم است مددکاری در زندان‌ ها یک اتفاق ارزشمند و مقدس است که ریشه در اعتقادات ما دارد.
سید عبدالرحمن توفیقیان در جمع مددکاران زندان ‌های چهارمحال و بختیاری با تأکید بر قداست مددکاری گفت: مددکاری و یاری رساندن به یک نیازمند به منظور هدایت او به سوی کمال، کاری ارزشمند و گرانبهاست.
وی ضمن تجلیل و قدردانی از تلاش همه مددکاران مجموعه زندان ‌های استان بیان کرد: فعالیت در این حوزه با تلخی‌ ها و دشواری‌ هایی همراه است، اما شیرینی آن بیش‌تر بوده، چون که مددکاران گره از کار خلق باز کرده و این همان چیزی است که خداوند و ائمه معصومین(ع) همواره بر آن تاکید کرده‌اند.
مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری با اشاره به فرمایش امیرالمومنین(ع) درخصوص کمک به مستمندان اظهار امیدواری کرد، تا مددکاران مجموعه زندان ها نیز با تأسی از مولای متقیان حضرت علی(ع) بتوانند رهرو واقعی آن حضرت باشند و در حد توان مشکلات افراد آسیب دیده جامعه را حل کنند.
وی با قدردانی از مددکاران فعال زندان های استان خواستار برقراری تعامل هرچه بیشتر با مراجع قضایی با هدف کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان شد.
در این نشست رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های استان نیز گزارشی از فعالیت های انجام شده تشریح نمود.
ارسلان احمدی همچنین ظرفیت های موجود برای ارائه خدمات حمایتی به زندانیان و خانواده آنان را یادآور شد و بر تعامل با انجمن های حمایت از زندانیان با هدف آموزش و توانمندی سازی زندانیان تاکید کرد.
در ادامه هریک از حاضران در جلسه نظرات و پیشنهادات خود با محوریت ارتقاء فعالیت های مددکاری در زندان های استان، چالش ها و مشکلات پیش روی را مطرح کردند.
شایان ذکر است در پایان جلسه کمیته اقدامات تأمینی ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر از رضا رفیعی، مددکار زندان بروجن، به عنوان مددکار نمونه کشوری با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*