برگزاری مسابقات قرائت و حفظ قرآن کریم ویژه مددجویان زندان مرکری شهرکرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ مسابقات قرائت و حفظ قرآن کریم با حضور مددجویان قاری و حافظ قرآن کریم درنمازخانه بند دو زندان مرکزی شهرکرد برگزار گردید.
حمید کریمی رئیس زندان شهرکرد با اعلام این خبر گفت: دراین مسابقه ۶۷ نفر در رشته قرائت، ۳۲ نفر نیز در رشته حفظ یک تا پنج جزء با هم به رقابت پرداختند.
وی در ادامه افزود: مسابقه انتخابی اذان نیز با حضور ۴۷ نفراز مددجویان موذن و مربیگری مربیان قرآنی زندان شهرکرد برگزار گردید.
کریمی ضمن تأکید بر لزوم توجه به مفاهیم قرآنی و کاربردی نمودن در زندگی فردی و اجتماعی، زندان را موقعیت مناسبی برای آشنایی و یادگیری مددجویان با علوم قرآنی دانست و افزود: قرآن همواره هدایت‌گر بشر بوده و بر همین اساس فرا گرفتن قرآن و آموزه‌های آن در زندان‌های استان بویژه زندان مرکزی افزایش یافته و از این طریق در مسیر یادگیری و یاد دهی آن در بین مددجویان گام‌های مثبتی برداشته شده است.
وی بیان کرد: افزایش برنامه های قرآنی در زندان‌های استان چشمگیر بوده و بر همین اساس توسعه و فراگیری قرآن و آموزه‌های آن در زندگی فردی و اجتماعی تاثیر بسزایی دارد و باید قرآن در زندگی فردی و جامعه نشر و گسترش یابد و بر همین اساس پیروی از قرآن موجب استحکام بنیان خانواده می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*