اجرای دوره‌ ی آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه خانواده زندانیان چهارمحال و بختیاری

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شهرکرد گفت: همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، دوره‌های آموزش پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی ویژه خانواده زندانیان استان، در محل نمایشگاه دائمی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ علی اصغر زارع مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شهرکرد اظهار داشت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، انجمن حمایت زندانیان شهرکرد اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی حول محور مقابله با آسیب های اجتماعی شامل “اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی” ویژه همسران و فرزندان زندانیان نمود.
وی افزود: کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از طلاق و ارتقای مهارت‌های زندگی و اخلاقی با استفاده از روش‌های آموزش مشارکتی طبق برنامه زمان‌بندی شده در انجمن حمایت زندانیان شهرکرد و در تالار نمایشگاه دائمی مواد مخدر استان برای خانواده‌های زندانیان برگزار گردید.
زارع گفت: در این کارگاه‌ها کلیاتی درباره اعتیاد، آشنایی با مسائل و آسیب‌های طلاق و مهارت های کنترل خشم و مدیریت استرس و هیجانات، بر اساس بسته آموزشی تدوین شده به صورت علمی و کاربردی توسط اساتید مجرب تدریس شد.
وی عناوین آموزش‌های طلاق را آموزش مهارت های استحکام کانون خانواده در مدت حبس سرپرست، آثار نامطلوب طلاق بر کانون خانواده و آینده فرزندان عنوان کرد.
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شهرکرد افزود: عناوین این آموزش در خصوص عوامل ایجاد و ترویج فساد اخلاقی، خطرات و آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی و نحوه محافظت در مقابل آنها، آسیب‌های اجتماعی در کمین خانواده‌ها، آثار و تبعات بی بند و باری فرهنگی و نحوه کنترل آن عنوان کرد.
حمیدرضا حیدری مدیرکل زندانهای استان در حاشیه برگزاری این دوره های آموزشی و در جمع خانواده های زندانیان با اشاره به ضرورت برگزاری این چنین دوره های آموزشی ویژه خانواده های زندانیان گفت: برگزاری این قبیل کلاسهای آموزشی و مهارتهای اساسی زندگی با هدف تحکیم مبانی خانواده و با حضور خانواده و همسران زندانیان برگزار می شود.
وی با اشاره به نقش آموزش و تربیت در افزایش آگاهی و شناخت انسان درباره مسائل فرهنگی، اجتماعی و نحوه برخورد درست و اصولی با پیشامدهای بوجود آمده گفت: اکثر خانواده های زندانیان به علت نداشتن آگاهی کافی و شناخت لازم نسبت به خلق و خوی زندانی و شیوه برخورد با آن، دل نگرانیها و استرس را در محیط خانواده افزایش می دهند و در بعضی اوقات باعث بوجود آمدن اختلافات جدی و از هم گسیختگی کانون خانواده ها می شود.
مدیرکل زندانهای استان به نقش اساسی همسران زندانیان در سلامت فرزندان خویش و به تبع آن کل جامعه اشاره کرد و گفت: همسران زندانیان باید تمام توان خویش را به کار بندند تا فرزندانشان در زمان حبس پدر به سمت جرم گرایش پیدا نکنند.
وی اهداف برگزاری این کارگاه های آموزشی را، آگاه سازی خانواده ها به خصوص همسران زندانیان از پیامدهای منفی پدیده طلاق و افزایش اطلاعات آنان در چگونگی برخورد و رفتار با افرادی که در دام اعتیاد اسیرند و برجسته سازی مهارتهای اخلاقی عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*