مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان با مدیركل زندان های چهارمحال و بختیاری دیدار و گفتگو نمود

مرتضي ليريايي مديرعامل صندوق کارآفريني اميد استان با حضور در اداره کل زندان ها با حمیدرضا حیدری مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری دیدار و در خصوص اشتغالزايي مددجويان آزاده شده از زندان گفتگو نمودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ در ابتدای این دیدار مديرعامل صندوق کارآفريني اميد استان ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندان های استان، گزارشی از وضعیت همکاری بین دو مجموعه ارائه نمود.
مرتضي ليريايي از فعاليتهاي انجام شده در حوزه هاي اصلاحي و تربيتي در راستاي توانمندسازي زندانيان و فراهم نمودن زمينه بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه قدردانی نمود.
وي با تاکيد بر ايجاد زمينه اشتغال پايدار به عنوان راهکاري موثر بر رويکرد اصلاح و تربيت زندانيان، بر توسعه همکاري ها به منظور بهبود وضعيت اشتغال و درآمدزايي زندانيان نيازمند و نيز اعطاي وام اشتغالزايي به زندانيان اعلام آمادگي نمود.
وی بر لزوم همکاری های فی مابین تأکید کرد و گفت: بمانند سنوات قبل، آمادگی داریم تا در کنار اداره کل زندانهای استان چهارمحال و بختیاری در راستای فراهم نمودن زمینه اشتغال مددجویان زندانها پس از آزادی از زندان همکاری و تعامل داشته باشیم.
مديرکل زندانهاي چهارمحال و بختياري در این ديدار گفت: ايجاد زمينه اشتغال مددجويان پس از آزادي از زندان، از بازگشت مجدد آنها به زندان جلوگيري خواهد نمود.
وی افزود: بيکاري و نداشتن درآمد پايدار، عامل اصلي ارتکاب بسياري از جرايم و گرفتاري بزهکاران جامعه و زنداني شدن آنان است.
حمیدرضا حیدری بر ضرورت پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي زندانيان و ايجاد زمينه هاي مناسب اشتغال و درآمدزايي اين قشر آسيب پذير تاکيد و نقش سازنده نهادهاي اجتماعي و موسسات مالي و اعتباري در اين رابطه را بسيار اثرگذار دانست.
وي ضمن تشريح فعاليتهاي مرکز خدمات اجتماعي و مراقبت بعد از خروج اداره کل زندانهاي استان گفت: اين مرکز يکي از مراکز حمايتي اين اداره است که متولي ارائه خدمات مادي و معنوي به زندانيان آزاد شده بوده که در بخشهاي مختلف اعم از مددکاري، مشاوره، روانشناسي، بهداشت و درمان، آموزشي و فرهنگي، اشتغال و حرفه آموزي با هدف جلوگيري از ارتکاب جرم و بزهکاري و بازگشت سعادتمندانه به آغوش جامعه و خانواده در حال فعاليت است.
مديرکل زندانهاي استان در ادامه افزود: کمک به اشتغالزايي مددجويان پس از رهايي از زندان و اعطاء تسهيلات اشتغال به آنها از جمله اقداماتي است که مي تواند از بازگشت مجدد مددجويان آزاد شده به زندان جلوگيري نمايد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*