دیدار مدیرکل زندان های استان با فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری

حمیدرضا حیدری مدیرکل زندان های استان در راستای تعامل، همکاری و هم افزایی بین سازمانی، با سردار علی‌‎محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ مدیرکل زندان های استان با فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) دیدار و ضمن ارائه گزارش از اهم فعالیت های فرهنگی، تامینی و تربیتی در زندانهای استان، در خصوص همکاری های فرهنگی، پزشکی و ورزشی به کارکنان، پرسنل وظیفه و خانواده های زندانیان گفتگو نمود.
حیدری گفت: در مجموعه اداره کل زندان های استان از وجود کارکنانی بهره می بریم که بیش از نیمی از آنها جزء خانواده های معظم شهدا و ایثارگران می باشند و الباقی نیز جزء فعال ترین بسیجیان در استان و عضو پایگاه بسیج سلمان فارسی اداره کل زندان های استان هستند که در هر موقعیت و مکانی که بسیج اشاره کند حضور بسیار فعال و اثرگذاری دارند.
وی افزود: پایگاه بسیج سلمان فارسی در اداره کل زندانهای استان در طول سال و مناسبتهای ملی و مذهبی، با اجرای برنامه های فرهنگی و برگزاری منظم حلقه های صالحین، کلاس اخلاق و دوره های آموزشی و بهره مندی از سخنرانان ولایی، توانسته فعالیت های خوبی در کارنامه خود به ثبت برساند.
مدیرکل زندان های استان با اشاره به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و تربیتی و کاهش آسیب رفتار های پر خطر در زندانهای استان گفت: سپاه پاسداران نیز با تکیه بر ظرفیت بالا و توانمندی های تخصصی می تواند در بسیاری از حوزه ها به ویژه عمرانی، پزشکی، اجتماعی و فرهنگی، زندانهای استان را مساعدت نماید.
وی با تاکید بر لزوم پذیرش زندانیان بعد از آزادی در جامعه و همچنین لزوم تغییر نگرش زندانیان گفت: هدف اصلی اقدامات تامینی و تربیتی در زندان ها؛ اصلاح، تربیت و درمان است که در این راستا می توان از توانمندی های سپاه و بسیج بهره برد.
حیدری گفت: آموزش های عقیدتی یکی از برنامه هایی است که با جدیت در زندان های استان دنبال می شود و برای تقویت این برنامه ها نیازمند همکاری برخی از نهادها مثل سپاه هستیم.
وی به خانواده زندانیان نیازمند هم اشاره و افزود: خانواده زندانیان در معرض بسیاری از آسیب های اجتماعی هستند و باید از این خانواده ها نیز حمایت ویژه ای شود.
مدیرکل زندان های استان افزود: گروه های جهادی سپاه و بسیج، خدمات متنوعی در مناطق محروم ارائه می کنند و امیدواریم این خدمات در سطح زندانها برای زندانیان و به طور ویژه به خانواده زندانیان نیازمند نیز ارائه شود.
سردار علی‌‎محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندان های استان گفت: خدمات فرهنگی و تربیتی بسیار اثرگذاری برای اصلاح و تربیت مددجویان در سطح زندان های استان صورت گرفته که قابل قدردانی است.
وی با بیان اینکه زندانیان در نهایت باید به آغوش جامعه باز گردند گفت: ما نسبت به تمامی زندانیان و خانواده هایشان احساس تکلیف داریم و باید از هر ظرفیتی برای اصلاح و تربیت زندانیان و نیز یاری رسانی به خانواده های نیازمند آنها استفاده نماییم.
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان با بیان اینکه بالاترین خدمت، تامین نظم و امنیت و آرامش برای مردم مؤمن و ولایت مدار می باشد گفت: مجموعه سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان برای برقرای نظم و امنیت در همکاری با مجموعه زندان ها از هیچ کوششی دریغ نمی کند و در راستای مباحث فرهنگی نیز در حد توان در خدمت جامعه سربازان، کارکنان بسیجی و خانواده های نیازمند زندانیان خواهد بود.
سردار اکبری گفت: کارشناسان سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان و اداره کل زندان ها، راهکارهای همکاری دوجانبه را بررسی می کنند تا خدمات هدفمندی به جامعه هدف ارائه شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*