دیدار مدیرکل زندان های استان با فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری

حمیدرضا حیدری مدیرکل زندان های استان در راستای تعامل، همکاری و هم افزایی بین سازمانی، با سردار علی‌‎محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ مدیرکل زندان های استان با فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) دیدار و ضمن ارائه گزارش از اهم فعالیت های فرهنگی، تامینی و تربیتی در زندانهای استان، در خصوص همکاری های فرهنگی، پزشکی و ورزشی به کارکنان، پرسنل وظیفه و خانواده های زندانیان گفتگو نمود.
حیدری گفت: در مجموعه اداره کل زندان های استان از وجود کارکنانی بهره می بریم که بیش از نیمی از آنها جزء خانواده های معظم شهدا و ایثارگران می باشند و الباقی نیز جزء فعال ترین بسیجیان در استان و عضو پایگاه بسیج سلمان فارسی اداره کل زندان های استان هستند که در هر موقعیت و مکانی که بسیج اشاره کند حضور بسیار فعال و اثرگذاری دارند.
وی افزود: پایگاه بسیج سلمان فارسی در اداره کل زندانهای استان در طول سال و مناسبتهای ملی و مذهبی، با اجرای برنامه های فرهنگی و برگزاری منظم حلقه های صالحین، کلاس اخلاق و دوره های آموزشی و بهره مندی از سخنرانان ولایی، توانسته فعالیت های خوبی در کارنامه خود به ثبت برساند.
مدیرکل زندان های استان با اشاره به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و تربیتی و کاهش آسیب رفتار های پر خطر در زندانهای استان گفت: سپاه پاسداران نیز با تکیه بر ظرفیت بالا و توانمندی های تخصصی می تواند در بسیاری از حوزه ها به ویژه عمرانی، پزشکی، اجتماعی و فرهنگی، زندانهای استان را مساعدت نماید.
وی با تاکید بر لزوم پذیرش زندانیان بعد از آزادی در جامعه و همچنین لزوم تغییر نگرش زندانیان گفت: هدف اصلی اقدامات تامینی و تربیتی در زندان ها؛ اصلاح، تربیت و درمان است که در این راستا می توان از توانمندی های سپاه و بسیج بهره برد.
حیدری گفت: آموزش های عقیدتی یکی از برنامه هایی است که با جدیت در زندان های استان دنبال می شود و برای تقویت این برنامه ها نیازمند همکاری برخی از نهادها مثل سپاه هستیم.
وی به خانواده زندانیان نیازمند هم اشاره و افزود: خانواده زندانیان در معرض بسیاری از آسیب های اجتماعی هستند و باید از این خانواده ها نیز حمایت ویژه ای شود.
مدیرکل زندان های استان افزود: گروه های جهادی سپاه و بسیج، خدمات متنوعی در مناطق محروم ارائه می کنند و امیدواریم این خدمات در سطح زندانها برای زندانیان و به طور ویژه به خانواده زندانیان نیازمند نیز ارائه شود.
سردار علی‌‎محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندان های استان گفت: خدمات فرهنگی و تربیتی بسیار اثرگذاری برای اصلاح و تربیت مددجویان در سطح زندان های استان صورت گرفته که قابل قدردانی است.
وی با بیان اینکه زندانیان در نهایت باید به آغوش جامعه باز گردند گفت: ما نسبت به تمامی زندانیان و خانواده هایشان احساس تکلیف داریم و باید از هر ظرفیتی برای اصلاح و تربیت زندانیان و نیز یاری رسانی به خانواده های نیازمند آنها استفاده نماییم.
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان با بیان اینکه بالاترین خدمت، تامین نظم و امنیت و آرامش برای مردم مؤمن و ولایت مدار می باشد گفت: مجموعه سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان برای برقرای نظم و امنیت در همکاری با مجموعه زندان ها از هیچ کوششی دریغ نمی کند و در راستای مباحث فرهنگی نیز در حد توان در خدمت جامعه سربازان، کارکنان بسیجی و خانواده های نیازمند زندانیان خواهد بود.
سردار اکبری گفت: کارشناسان سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان و اداره کل زندان ها، راهکارهای همکاری دوجانبه را بررسی می کنند تا خدمات هدفمندی به جامعه هدف ارائه شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*