رهایی یک زندانی محکوم به اعدام از چوبه دار در زندان شهرکرد

یک زندانی محکوم به اعدام از پای چوبه دار در زندان شهرکرد نجات یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ حمید کریمی رئیس زندان مرکزی شهرکرد از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام از پای چوبه دار خبر داد و گفت: زندانی (ر-آ) که ۴ سال قبل به جرم قتل عمد محکوم به قصاص نفس شده بود، با رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافت.
وی ادامه داد: با پیگیری‎های انجام شده از سوی مسئولین زندان و علی الخصوص واحد مددکاری پس از مشاهده آثار ندامت از سوی زندانی یاد شده و سعی و در جبران مافات، طی چندین مرحله دعوت از اولیای دم و معتمدین و ریش رسفیدان محلی رضایت شکات حاصل شد و اولیای دم از قصاص وی صرف نظر کردند.
کریمی گفت: اولیای دم بدون هیچ چشم داشتی و به حرمت ایام دهه کرامت از حقوق خود گذشت نمودند که این گذشت جای تجلیل و قدردانی دارد.
وی با اشاره به اهمیت معتمدین و ریش سفیدان در حل و فصل اختلافات گفت: بحمدالله بهره مندی از معتمدین و ریش سفیدان محلی باعث گردیده که پیگیری های مددکاری از سوی زندان اثر بخش بوده که رضایت اولیاء دم در بخشش زندانی موصوف از مصادیق این موضوع است.
رئیس زندان شهرکرد افزود: کاهش جمعیت کیفری در زندانها و بازگشت مددجویان به آغوش جامعه و خانواده یکی از آثار بسیار ارزنده و مطلوب فرایند اصلاح و تربیت در زندانها است که امید است با یاری پروردگار و همت همه عوامل ذیربط شاهد توسعه چنین روندی در اجتماع باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*