مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری: صرفه جویی در زندان ها بایستی جدی گرفته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ حمیدرضا حیدری در جلسه شورای اداری زندان های استان، ضمن برشمردن معایب فردی، اجتماعی و اقتصادی اسراف از همه کارکنان زندان های استان خواست در راستای اصلاح الگوی مصرف اهتمام ویژه داشته باشند.
وی گفت: بی گمان مصرف، به خودی خود نه تنها پدیده‌ای ناپسند نیست که بسیار بایسته و لازم است؛ اما نکته اینجاست که گاهی مصرف شکل طبیعی خودش را از دست داده، به جای آنکه به عنوان یک پدیده حیاتی در خدمت انسان باشد، انسان به خدمت او در می‌آید.
مدیرکل زندان های استان گفت: از اینجاست که ضرورت در اصلاح الگوی مصرف آشکار می‌شود و از طرفی مصرف، یکی از شاخص‌های اصلی سبک زندگی محسوب می‌شود به طوری که بعضی از صاحب نظران، سبک زندگی را به معنای نحوه مصرف و کیفیت و کمیت آن دانسته‌اند. لذا الگوی مصرف نقش تعیین کننده‌ای در سبک زندگی انسان‌ها دارد.
حمیدرضا حیدری افزود: از آنجا که اسلام در این زمینه بایدها و نبایدها و توصیه‌های زیادی ارائه کرده است و الگوی متفاوتی را مبنی بر جهان بینی خود معرفی می‌کند، لذا می‌توان سبک زندگی ویژه‌ای را در این حوزه برای جامعه شهروندی استنتاج کرد و نیزاسلام، الگوی مصرف را با میانه‌روی اصلاح می‌کند؛ نه با افراط و تفریط در مصرف.

مدیرکل زندان های استان با اشاره به کاهش محسوس بارندگی خواست با مدیریت درست منابع آبی از اسراف این گوهر گرانبها بپرهیزند.
وی افزود: شرایط ویزه اقتصادی کشور اقتضا می کند، از اتلاف بیت المال، خرج تراشی بیهوده و هدر دادن سرمایه‌های ملی کشور پرهیز شود، که هر کدام از این پیامدها به تنهایی می‌تواند آسیب قابل توجهی به پایه‌های اقتصادی کشور وارد کند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*