برگزاری رزمایش اقتدار در زندان بروجن

رزمایش گروگان گیری و رهاسازی گروگان، اغتشاش و كنترل اغتشاش، آتش سوزی و اطفاء حریق با بهره گیری از توان یگان حفاظت زندانهای استان چهارمحال و بختیاری و همکاری نیروی انتظامی، یگان ویژه پاسداران، اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی با عنوان اقتدار زندان بروجن برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری، مدیرزندان بروجن، در حاشیه برگزاری این مانور گفت: به منظور تقویت توان نیروها وافزایش سرعت عمل آنها در مقابله با حوادث غیر مترقبه این رزمایش برگزار شد
.اسماعیل جیلان افزود: در این رزمایش توانایی نیروها در مقابله با اغتشاش و شورش های احتمالی، مقابله با گروگان گیری، عادی سازی محیط زندان و مهارت در اطفاء حریق سنجیده شد.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت امنیت در زندان اظهار داشت: زندان محل نگهداری مجرمینی است كه می توانند تهدیدی برای سیستم امنیتی باشند.
وی گفت: آمادگی نیروها برای كنترل تهدیدات از مقوله های اساسی حوزه زندانبانی است و خاطرنشان كرد: افزایش ضریب حفاظت فیزیكی و آموزش مستمر نیروهای یگان حفاظت از جمله اركان امنیتی در زندانها بشمار می رود.ولازمه مهار و كنترل تهدیدات احتمالی، هماهنگی بین همه عوامل انسانی، رفع موانع فیزیكی و تهیه امكانات سخت افزاری است.
در ادامه مراسم معاون سلامت ،اصلاح و تربیت سلامت زندان های استان ضمن تشکر از همه عوامل مشارکت کننده در مانور گفت: در وقوع بحران، انسجام و همكاریهای برون سازمانی از جمله حضور یگانهای انتظامی و امدادی، نقش بسزایی در کنترل و مهار این گونه تهدیدات و ایجاد ارامش عمومی دارد.
وی ادامه داد: ضعف امنیت موجب كمرنگ شدنبازآموزی اجتماعی و تشدید آسیبهای ناشی از تحمل حبس می شود و درسایه اقتدار قانون و استقرار امنیت است كه شاهد افزایش چشمگیر آثار برنامه های اصلاح و تربیت و كاهش رفتارهای مخاطره آمیز زندانیان خواهیم بود.
مجید صیادی بیان كرد:‌ یكی‌ از ویژگیهای‌ مهم حوادث احتمالی در زندان، غیرمترقبه ‌بودن‌ آن است ودر چنین شرایطی آمادگی قبلی و سرعت تصمیم‌ گیری وبرنامه ریزی درست، اضطراب‌ و سر درگمی را از بین ‌خواهد برد.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان با بیان تعاریف لغوی و اصطلاحی رزمایش اظهار داشت: برگزاری این رزمایش ها علاوه بر پرسنل زندان برای تمامی واحد های شرکت کننده بسیار ارزنده است و رفع نواقص احتمالی موجب آمادگی بیشتر در مسئولین استانی و شهرستانی برای مشارکت فعال و موثر در اتفاقات و آگاهی از ابعاد مختلف خطرات بروز اغتشاش در زندان ها می باشد.
“سرهنگ نجف سلطان پور” فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان نیز با اشاره به اجرای مستمر رزمایش ها گفت: به روزآوری آموزش ها و آمادگی های دفاعی نیروهای یگان حفاظت و سایر كاركنان از حساسیت های شغل زندانبانی است و باید مورد توجه قرار گیرد.
گفتنی است رزمایش اقتدار و امنیت به مدت یک روز با اجرای عملیات های كنترل اغتشاشات، مقابله با گروگان گیری و عادی سازی محیط زندان و اطفاء حریق با حضور كاركنان و پرسنل یگان حفاظت زندان بروجن برگزار شد که دراین مانور مجموعه یگان های نیرو انتظامی استان و شهرستان بروجن، یگان ویژه پاسداران، کلانتری شماره ۱۳ شهرستان بروجن و واحدهای امدادی از جمله آتش نشانی، جعیت هلال احمر و اورژانس در این مانور مشاركت و همكاری داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*