افتتاح و راه اندازی سامانه مراقبت الکترونیکی اداره کل زندان های چهارمحال و بختیاری

مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری پس از تشریح مفاد قانونی و اقدامات صورت گرفته در خصوص راه اندازی سامانه مراقبت الکترونیکی گفت: در اجرای مواد ۵۵۵ تا ۵۵۷ آئین دادرسی کیفری، سامانه مراقبت الکترونیکی در استان افتتاح و شروع به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ حمیدرضا حیدری در مراسم افتتاح سامانه مراقبت الکترونیکی (سما) گفت: : این طرح با هدف کاهش جمعیت کیفری در زندان ها و کاهش آسیب هایی ناشی از حبس که  فرد زندانی و خانواده ی وی را تهدید می کند، اجرا می شود.

وی افزود: ارتقاء فعالیت موثر این سامانه نیاز به چارت تشکیلاتی دارد و امید است تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود.

حیدری افزود:مقدمات و زیرساخت‌های لازم جهت راه اندازی این سامانه با پیگیری های مستمر واحد قضایی اداره کل زندان های استان و همکاری دادگستری استان انجام گردید و بر اساس ماده ۶۲ قانون مجازات اسلامی محکومان جرائم  درجه ۵ تا درجه ۸ مشمول بهره مندی ازسامانه مراقبت الکترونیکی می باشند.

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در حاشیه این مراسم گفت: سما کمکی است در جهت بهبود سلامت اجتماعی جامعه و هدف از آن تکریم شخصیت انسانی و کاهش آسیب های اجتماعی مترتب از حبس سرپرست خانواده می باشد.

احمدرضا بهرامی سامانی خواستار همکاری مجموعه قضایی در اجرای مجازات های جایگزین و اجرای بهینه فعالیت  این سامانه گردید.

در ادامه این مراسم  که با حضور رئیس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، سه نفر از محکومین واجد شرایط تحت نظارت سامانه قرار گرفتند و از زندان آزاد شدند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*