مدیرکل زندانهای استان: ورودی زندان های چهارمحال و بختیاری دو درصد کاهش یافت

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ورودی زندان های استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای چهارمحال و بختیاری؛ “سید عبدالرحمان توفیقیان” روز چهارشنبه در نشست خبری شورای قضایی استان افزود: اتخاذ رویکرد اصلاح، تربیت و بازگشت شرافتمندانه افراد خطاکار به دامان جامعه، بازگشت مجدد زندانیان به زندان را کاهش داده است.

وی گفت: تمامی زندانیانی که درزندان های استان تحمل حبس می کنند زیرپوشش برنامه های فرهنگی و اصلاح و تربیت قرار دارند.

توفیقیان اظهار داشت: ۹۵ درصد فعالیت زندانیان با رویکرد مباحث قرآنی، فرهنگی، ورزشی، حرفه آموزی و اشتغال به خصوص فعالیت های مولد برنامه ریزی شده است.

وی از پوشش ۳۰ درصدی زندانیان در فعالیت های حرفه آموزی و ارائه دوره های مختلف آموزش های فنی و حرفه ای، مهارت های زندگی و خدمات مشاوره ای خبر داد و گفت: برای زندانیان شرکت کننده در این دوره ها گواهینامه معتبر صادر می شود.

توفیقیان اظهار داشت: ایجاد اشتغال و جلوگیری از بازگشت مجدد به زندان، اولویت اصلی فعالیت های اداره کل زندان هاست که امسال برای ۳۷ زندانی واجد شرایط با پرداخت ۱۴میلیارد ریال از اعتبارات سازمانی و دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از سایر موسسات ایجاد اشتغال شده است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*