تسنیم – نماینده ولی‌ فقیه در چهارمحال و بختیاری: زندان چهارمحال و بختیاری به کانون خدمت رسانی تبدیل شده است

نماینده ولی‌ فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: همه مسئولان نظام و استان دست به دست هم داده‌اند و زندان‌ها را به کانون خدمت رسانی، انسان سازی و اصلاح و تربیت تبدیل کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام صبح امروز در بازدید از زندان شهرکرد با تأکید بر این که اگر خود فرد زندانی تمایلی به اصلاح نداشته باشد، خدمات و امکانات نظام در زندان‌ها فایده و اثری هم نخواهد داشت، اظهارداشت: همه مسئولان نظام دست به دست هم داده‌اند و زندان‌ها را به کانون خدمت رسانی، انسان سازی و اصلاح و تربیت تبدیل کرده‌اند اما اگر زندانی اراده نکند و نخواهد از فضایی معنویت، کار و تلاش در جهت اصلاح خود استفاده کند قطعا این امکانات و خدمات نیز فایده و تأثیری هم نخواهد داشت.
وی خدمت رسانی به زندانیان در زندان شهرکرد را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در بازدید از مجموعه‌های مختلف زندان، شاهد فعالیت‌ها و خدمات گسترده مسئولان سازمان زندان و اقدامات تأمینی استان به شما خوبان بودیم که این جای تقدیر و تشکر دارد.
نماینده ولی‌ فقیه در چهارمحال و بختیاری با تأکید بر این که نه تنها بنده بلکه هیچ انسان آزاده‌ای مایل نیست که هم نوع خودش را در زندان و حصر ببیند بیان کرد: خداوند متعال نه تنها انسان را آزاد آفریده بلکه تاج کرامت و بزرگی بر سر او نهاده است و او را تکریم کرده و میدان و ظرفیت‌هایی بزرگ عالم هستی را برای رشد، کمال و سعادت به او عطا کرده است تا او آزادنه برود و رشد پیدا کند و زمینه نورانیت و کمال خودش را فراهم کند لذا برای هیچ کسی گوارا نیست که هم نوع خودش را در محدودیت و حصر مشاهده کند.
نکونام با بیان اینکه در وقوع یک جرم تنها نباید مجرم را سرزنش و مقصر اصلی دانست خاطرنشان کرد: به یقین عوامل مختلف و شرایط متفاوت زندگی‌ها و یکسان نبودن محیط‌های زندگی و یکسان نبودن جرم‌ها در وقوع یک جرم تأثیرگذار هستند بنابراین نمی‌توان همیشه مجرم را مقصر اصلی تمام جرم‌ها دانست و همه تقصیر را به گردن او انداخت چرا که عوامل مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا این حادثه و جرمی به وقوع بپیوندد و حتی گاهی بسیاری از این عوامل در اختیار مجرم نیست.
وی با بیان اینکه نظام و انقلاب زندانیان را فراموش نکرده است، گفت: شاید شما ناخواسته و خواسته در بند زندان گرفتار شده‌اید اما عمده آن است که بدانید علی‌رغم همه این مسائل، نظام، مسئولان، جامعه و همه آن‌هایی که باید برای رهایی شما از این شرایط اقدام کنند شما را فراموش نکرده‌اند و در خدمت شما هستند.
نماینده ولی‌ فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به فضای تحقیر آمیز و تأسف بار زندان‌های کشور در زمان طاغوت و استبداد تصریح کرد: در زمان طاغوت زندان‌های کشور یک پارچه تحقیر، یکپارچه گرفتن کرامت انسانی و تحمیل کردن ذلت و حقارت بر انسان بود اما به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران امروز شرایط زندان‌های ما به کلی تغییر پیدا کرده است.
نکونام با اشاره به خدمت رسانی مطلوب زندان شهرکرد به زندانیان ادامه داد: امروز از بدو ورود به زندان شهرکرد تا این جا هر چه مشاهده کردیم، خدمت رسانی به شما خوبان در عرصه‌های مختلف معنوی، فرهنگی، اقتصادی، اشتغال زایی و تأمین همه نیازمندی‌های شما اعم از آسایش، رفاه و تلاش در جهت اصلاح و تربیت شما بود.
وی اصلاح و تربیت زندانیان را هدف اصلی از ارائه این خدمات دانست و گفت: همه این خدمات و امکانات و عوامل خارجی در زندان‌ها فراهم شده است که انسانی که به هر دلیل در این فضا گرفتار شده در این گرفتار و مشکل خود بیشتر غرق نشود و زمینه برای بازگشت و اصلاح او به وجود آید و زمینه کمال او فراهم شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*