خبرگزاری تسنیم از شهرکرد گزارش کرد: ۹۰۸ زندانی چهارمحال و بختیاری موفق به کسب گواهینامه مهارت شده‌اند

مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری گفت: از مجموع ۱۰۱۲ نفر شرکت‌کننده در دوره‌های مهارت‌آموزی ۹۰۸ نفر موفق به کسب گواهینامه مهارت شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حمیدرضا حیدری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع زندانیان استان ۳۸٫۵ درصد جرایم مواد مخدر، ۲۰ درصد جرایم سرقت، ۱۶ درصد محکومیت مالی، ۱۴٫۵ درصد جرایم علیه اشخاص و مابقی نیز سایر جرایم هستند.
وی با بیان اینکه تاکنون ۱۸۱ دوره آموزشی حفظ قرآن کریم در سطح زندان‌ها برگزار که ۴ هزار و ۵۳۸ نفر در این دوره‌های شرکت کرده‌اند، افزود: ۱۱۵ نفر از زندانیان استان حافظ یک تا ۱۰ جزء قرآن کریم هستند. همچنین ۴۹ دوره آموزشی احکام و نهج‌البلاغه نیز برگزار شده است.
مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در طول ماه رمضان نیز ۱۶۰۰ نفر در دوره‌های ختم قرآن شرکت که ۵ مرتبه قرآن را ختم کرده‌اند.
حیدری با اشاره به برگزاری ۶ دوره جشنواره ورزشی گفت: در این جشنواره‌ها ۸۵۰ زندانی شرکت کرده‌اند و همچنین ۲۱ دوره مسابقه کتابخوانی با حضور ۷۵۰ نفر نیز برگزار شده است.
وی با بیان اینکه ۱۸ دوره مهارت‌آموزی برگزار شده است، خاطرنشان کرد: ۱۰۱۲ نفر در این دوره‌ها شرکت که ۹۰۸ نفر موفق به کسب گواهینامه مهارت شده‌اند که زمینه اشتغال بیش از ۶۰۰ زندانی ینز فراهم شده است.
مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در حوزه فعالیت‌های قضایی ۴ درصد تعداد زندانیان در مقایسه با سال ۹۵ کاهش یافته است.
حیدری با بیان اینکه تعداد ورورد به زندان‌های استان در مقایسه با سال ۹۶، ۶٫۲ درصد کاهش یافته است، گفت: ۹۳ درصد از زندانیان طبقه‌بندی شده‌اند.
وی ادامه داد: ۳۰۱ زندانی از تخفیف مجازات استفاده کرده‌اند، ۲۴۶ زندانی از آزادی مشروع و ۵ هزار و ۶۷۳ زندانی نیز از مرخصی بهره‌مند شده‌اند.
مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری بیان کرد: تاکنون هزار و ۱۴۱۲ مورد بازدید از زندان‌ها انجام که در حوزه حمایت ۱۶۷ زندانی تحت پوشش مرکز اجتماعی و مراقبت بعد از خروج از زندان هستند.
حیدری با بیان اینکه ۲۱۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد شده‌اند، خاطرنشان کرد: یک میلیارد و ۶۰۵ میلیون تومان به ۵۹ زندانی تسهیلات پرداخت شده است.
وی با اشاره به حمایت انجمن‌ها از ۷۰۴ خانواده زندانی تصریح کرد: خدمات مددکاری به ۱۸ هزار و ۸۳۳ زندانی ارائه شده، همچنین ۳۶۰ میلیون تومان نیز به خانواده‌های زندانیان توسط انجمن‌های حمایتی پرداخت شده است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*