امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روزدوشنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۷، تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری با هدف گسترش همکاری در فعالیتهای، آموزشی،پژوهش- فناوری، فرهنگی و استفاده بهینه از امکانات و توانایی‌های یکدیگر در جهت استمرار ارتباط سازمان‌یافته بین دانشگاه و اداره کل زندان‌ها وبه‌ منظور برطرف نمودن نیازهای علمی و اجرایی متقابل به امضای دکتر سعید کریمی سرپرست دانشگاه شهرکرد و حمیدرضا حیدری مدیرکل اداره زندان های استان چهارمحال و بختیاری رسید.

دکتر سعید کریمی در این نشست ضمن خوش‌آمد گویی و ابراز خرسندی از تعامل دانشگاه و این اداره کل گفت: تمام پتانسیل‌ها در دانشگاه از جمله مرکز مشاوره دانشگاه که در سه سال گذشته رتبه اول کشوری را کسب کرده است در این تعامل کمک شایانی می توانند انجام دهند.

سرپرست دانشگاه شهرکرد در ادامه گفت: دانشگاه شهرکرد مسئول شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان است و اولین نشست شورای هماهنگی شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان جهت بررسی مشکلات استان تشکیل‌شد و پس از بررسی، مشکلات به ارگان های ذیربط ارجاع می شود که با انعقاد تفاهم نامه می توان در این میان سازمان های مختلف استان تعامل ایجاد کرد . وی در ادامه گفت: دانشگاه شهرکرد در زمینه‌های علوم انسانی، کار آفرینی و برگزاری کار گاه های مختلف برای زندانیان و پرسنل اداره زندان‌ها آمادگی کامل دارد.

دکتر رضا خوش سیر معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد نیز در این نشست گفت: قبلاً همکاری‌های با اداره کل زندان‌ها داشته‌ایم و با امضا این تفاهم‌نامه تعاملات بیشتری برای برنامه‌های برون دانشگاهی، حضور فیزیکی هیات علمی در زندان‌هاو… فراهم می شود .

وی در ادامه گفت: ازآنجاکه رویکرد جدید دانشگاه حل مشکلات جامعه است با انعقاد این تفاهم‌نامه و با افزایش همکاری و پژوهش‌های دانشگاهی بررسی علمی مشکلات نیز بهبود می یابد.

حمید رضا حیدری مدیرکل اداره زندان‌ها نیز در این جلسه گفت: در حوزه اداره زندان‌ها به زندان لحاظ اجتماعی، در شرایطی است که به عنوان یک پایگاه اجتماعی و در همه امور می‌ تواند مورد مطالعه قرار گیرد.

ایشان در ادامه گفت: جمعیتی در زندان وجود دارد که اگر محقق بخواهد کار و پژوهشی انجام دهد قطعاً با حضور در زندان می تواند جامعه آماری خوبی در اختیار داشته باشد و یکی از علمی‌ترین پژوهش‌ها را می‌توان در این حوزه انجام دهد.انعقاد این تفاهم کمک می‌کند که دسترسی به اطلاعات راحت‌تر انجام گیرد.

شایان ذکر است، برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها، نشست‌ها، سمینارها، دوره‌های و کارگاه‌های آموزشی ، تأمین مربی واجد شرایط جهت تدریس در کارگاه‌های آموزشی،تهیه، طراحی و اجرای طرح‌های پژوهشی،تبیین و تدوین حوزه‌های پژوهشی مشترک و اجرای پروژه‌های مشترک میان‌رشته‌ای جهت تولید دانش و توسعه دانش فنی و نوآوری،ارائه برنامه جهت توسعه فناوری‌های موردنیاز، معرفی دانش‌آموختگان متقاضی کارورزی در زندان جهت تبدیل دانش به مهارت، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت فرهنگی و کاربردی ، تبادل محصولات فرهنگی اعم از cd، فیلم و… از مفاد این تفاهم‌نامه است.

گفتنی است، مدت این تفاهم‌نامه یک سال است و در صورت رضایت طرفین تمدید می شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*