جلسه کاهش آسیب های اجتماعی با حضور سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

جلسه کاهش آسیب های اجتماعی  با حضور دکتر شهرام مقدس و مدیرکل زندان های چهارمحال و بختیاری در سالن جلسات اداره کل زندان ها برگزار شد.

در این جلسه سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: ارتقاء شاخص های توسعه اجتماعي و فرهنگی باعث بالارفتن کیفیت زندگی افراد  و به ویژه جامعه هدف اداره زندان ها و دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری  خواهد شد.

دکتر مقدس  افزود: هرچند تشخیص میزان توسعه و یا کاهش آسیب های اجتماعی با شاخص های كمي دقیق نيست اما بعضي از شاخص هاي كمّي وجود دارند كه تا حدي این موارد را نشان ميدهند .

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از سمن های استانی خواست تا در مسائل اجتماعی ورود کنند و با بالابردن امنیت اجتماعی و روانی ، سطح رضایت از زندگی را درجامعه افزایش دهند تا چرخه ایجاد انحراف و جرم  کامل نشود .

در ادامه جلسه حیدری مدیرکل زندان های استان با تشکر از تعامل دوسویه  با دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری در چارچوب برنامه توسعه قضایی گفت: اداره  زندان ها با چند گروه اجتماعی سر و کار دارد ، زندانی، شکات ، سازمان های مردم نهاد ، خیرین و… اما در این میان خانواده و فرزندان مددجویان نبایستی مورد غفلت واقع شوندزیرا این گروه در معرض آسیب های جدی اجتماعی و اقتصادی هستند.

مجید صیادی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان با برشمردن شاخص های مختلف در بخش های بهداشت و درمان، اشتغال و حرفه آموزی، مشاوره، فرهنگی ، مددکاری و مراقبت های پس از خروج از زندان از همکاران خود در اداره زندان ها خواست در جهت کاهش آسیب های اجتماعی  که در کمین مددجویان و خانواده آنان هستند ، کوشا باشند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*