دوره ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده برای فرزندان مددجویان زندان شهرکرد برگزار شد

در بخش دیگری از طرح کاهش آسیب های اجتماعی ، دختران مددجویان زندان شهرکرد، در کلاس ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان که در سالن آموزش اداره کل زندان های استان برگزار شد ، شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان ضمن اعلام این خبر گفت: مهم‏ترین ویژگی‏های دوران نوجوانی و جوانی ورود به عرصه روابط اجتماعی و تطبیق و سازگاری با عقاید و هنجارهای اجتماعی است، که همین امر بستر ایجاد آسیب های اجتماعی را نیز فراهم خواهد آورد.

مجید صیادی افزود: عوامل به وجودآورنده آسیب های اجتماعی در جوامع مختلف یکسان نیست و مناطق و خانواده های مختلف از این نظر متفاوتند. فرزندان دختر مددجویان از برخی لحاظ در معرض آسیب های  جدی هستند.

وی ضمن اشاره به نقش آموزش های مذهبی در جلوگیری از آسیب های اجتماعی افزود:  در این دوره که با همت انجمن حمایت از رندانیان مرکز استان، اداره سلامت ، اصلاح و تربیت ، مسئولین مرکز مشاوره اداره کل برگزار شد،  به دختران ۱۳ تا ۲۰ ساله مددجویان زندان شهرکرد مهارت های اساسی زندگی مانند تصمیم گیری ، قدرت نه گفتن، اخلاق اسلامی ، آسیب های فضای مجازی  آموزش داده شد و دختران ۸ تا ۱۳ ساله نیز  بصورت مجزا مهارت های برنامه ریزی تحصیلی ، خودباوری، آداب اجتماعی و فرهنگ اسلامی را فراگرفتند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*