بازدید مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از زندان های شهرکرد

سید جعفر مرتضوی و هیات همراه از  فعالیت های فرهنگی، تربیتی و قرآنی زندان مرکزی شهرکرد، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و کانون اصلاح و تربیت استان بازدید کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ در این دیدار که مدیر کل زندان های استان، معاون سلامت ، اصلاح و تربیت و روسای زندان های مذکور حضور داشتند، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان ، با حضور در بند نسوان ، بندهای زندان مرکزی ، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و همچنین کانون اصلاح و تربیت ، از نزدیک در جریان فعالیت های اصلاحی و تربیتی مجموعه زندانهای چهارمحال و بختیاری قرار گرفتند.

مرتضوی در کلاس های احکام و قرآن آموزی زندان مرکزی حاضر شد و گفت: زندان فرصت مناسبی برای آشنایی با معارف دینی است و مددجویان باید از این امکانات و فضای موجود در زندان زندان برای حفظ و درک مفاهیم قرآنی استفاده کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان ضمن حضور در بند نسوان ، ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت گفت: با کارهای اصلاحی و تربیتی می توان نگاهی جدید و سازنده در مددجو ایجاد کرد تا پس از آزادی از حبس مسیر تازه ای را در  زندگی خویش ترسیم کند.

مدیر کل و کارشناسان سازمان تبلیغات اسلامی سپس در جلسه هم اندیشی با حضور مدیر کل زندان های استان، مسئولین فرهنگی زندان ها و روحانیون فعال در زندان های استان حضور پیدا کرد.

مدیر کل زندان های استان با تشریح فعالیت های فرهنگی با محوریت قرآن در زندان های استان گفت: تاکید ما بر استفاده از پتانسیل های فرهنگی داخل استان است و در این زمینه به همکاری های سازمان تبلیغات احتیاج خواهیم داشت.

حمیدرضا حیدری افزود: برای ارتقاء سطح اخلاقی و اعتقادی خانواده های زندانیان تلاش می کنیم و استفاده مستمر  از مشاوران مذهبی و مبلغان دینی و روحانیت معظم در تمامی فعالیت های فرهنگی  از برنامه های اداره کل زندان های استان است.

در این نشست درباره اعزام مبلغ، نیاز سنجی مسائل فرهنگی ، برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت قرآن،  اعطاء مدرک به حفاظ به صورت حضوری یا غیر حضوری و استفاده از ظرفیت های حوزه هنری سازمان تبلیغات در جهت فعالیت های فرهنگی و هنری بحث و تبادل نظر شد.

پیگیری عقد تفاهمنامه بین سازمان تبلیغات و اداره کل زندان های استان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*