اولین جلسه کارگروه اشتغال پایدار مددجویان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

 به همت اداره کل زندان ها و نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان چهارمحال و بختیاری و با دعوت از مسئولین کشوری و استانی، صاحبان صنایع و کارآفرینان  اولین جلسه کارگروه توسعه اشتغال پایدار مددجویان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ رئیس اتاق بازرگانی استان در این جلسه گفت: این جلسه آغاز راهی است برای کاهش آسیب های اجتماعی زیرا اشتغال و کسب درآمد به مددجو و خانواده او کمک خواهد کرد.

احمدی افزود: مسئولیت اجتماعی صاحبان حرف و مشاغل و کارآفرینان کمتر از مسئولیت های اقتصادی آنان نیست. بهبود وضعیت معیشت مددجو و خانواده او، بهبود سلامت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه جلسه حمیدرضا سانگرد مدیر آموزش و اشتغال بنیاد تعاون کشور ، ضمن تقدیر از برگزاری این کارگروه  گفت: این جلسات در واقع عزت نفس دادن به کسانی است که به هر دلیل در زندان به سر میبرند.

وی افزود: صاحبان صنایع، کارآفرینان و مسئولین نسبت به جامعه تعهدات و وظایف اجتماعی دارند.

سانگرد با آوردن مثال های مختلفی از زندان های کشور گفت:  ایجاد اشتغال برای مددجو در ساخت جامعه ای سالم کمک خواهد کرد.

مدیر کل زندان های استان نیز با تشکر از حضور مسئولین و صاحبان صنایع گفت: باز اجتماعی شدن مددجویان یکی از اهداف اداره کل زندان هاست و می کوشیم با فرهنگ سازی برای اشتغال پایدار در مجموعه زندان ها اقدام کنیم.

حمیدرضا حیدری ضمن دعوت از کارخانه داران و کارآفرینان برای بازدید از زندان و امکانات بنیاد تعاون افزود:تلاش بر این است که در حوزه اشتغال زندانیان ضمن استفاده از پتانسیل های بومی ، شرایطی ایجاد کنیم که هم برای کارآفرین و هم برای مددجو شرایط برد-برد حاصل شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*