تشریح فعالیت های حوزه کتاب زندان های استان در کارگروه ترویج فرهنگ کتابخوانی چهارمحال و بختیاری

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان ، فعالیت های حوزه کتاب مجموعه زندان های استان را در کارگروه ترویج فرهنگ کتابخوانی استان تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛  دومین جلسه کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استان در سال ۹۸، به ریاست شهرام مقدس، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ فرزاد رحیمی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ علی شهریارپور، معاون هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ ، جمعی از شهرداران، معاون سلامت ، اصلاح و تربیت و رئیس اداره سلامت زندان های استان در سالن شهید مردانی استانداری با محوریت تقویت زیرساخت های ترویج فرهنگ کتابخوانی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شد.


در این جلسه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به علل پایین بودن سرانه مطالعه در کشور اشاره کرد و افزود: یکی از نگرانی های اصلی جامعه ما کمبود سرانه مطالعه به عنوان بحرانی پنهان در جامعه است و برای رفع این بحران باید احساس نیاز به کتاب و کتابخوانی ایجاد شود. این نیاز می تواند منجر به ایجاد تقاضا شود.

در ادامه معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان گزارشی از فعالیت های حوزه کتاب، کتابخوانی و کتابخانه های سال ۹۷ ارائه کرد و مشکلات و کمبودهای این حوزه را تشریح کرد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان های استان

عبدالله زاده با اشاره به تعداد قابل ملاحظه کتابخانه ها در مجموعه زندان های استان، تجهیز کتابخانه های این مجموعه را خواستار شد. فرسوده و عدم تنوع کتب موجود در کتابخانه های زندان های استان از دیگر مواردی بود که عبدالله زاده بدان اشاره کرد.

در پایان در جهت ایجاد ایستگاه های مطالعه در سالن های انتظار زندان ها، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه در زندان های استان و هماهنگی در جهت در اختیار قرار دادن کتب امانی از کتابخانه های سطح شهر، گفتگو و تصمیم گیری شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*