برگزاری مرد میدان های سخت به مناسبت سالگرد شهادت سید اسدالله لاجوردی

همایش مرد میدان های سخت ، یادواره بیست و یکمین سالگرد شهادت حاج سید اسد الله لاجوردی با حضور نماینده ولی فقیه در استان ، رئیس کل و مسئولین دادگستری استان ، مسئولین فرهنگی و سیاسی استان، مقامات سپاه ، مسئول فرهنگی بنیاد شهید ، رئیس شورای شهر شهرکرد ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و جمعی ازدیگر مسئولین استان در سالن شهید لاجوردی اداره کل زندان های چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری ؛ اول شهریورماه ۹۲یادآور سالگرد شهادت سید اسدالله لاجوردی است. کسی که به لقب مرد پولادین در میان دوستان و همرزمانش معروف بود و مقام معظم رهبری نیز این لقب و القاب مشابه را در بیان صفات شهید بزرگوار یادآوری می‌کنند به مناسبت هفته مبارزه با تروریسم , به همت اداره کل زندان های استان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مراسم یادبود این شهید ترور برگزار شد.

در این مراسم ، حجت الاسلام و المسلمین نکونام با برشمردن خصوصیات اخلاقی و سیاسی این شهید بزرگوار گفت: مقام معظم رهبری بارها از خصوصیات برجسته شهید لاجوردی یاد کرداند. و شاید قابل تأمل‌ترین توصیف ایشان در مورد شهید آنجا باشد که فرمودند: “شهید لاجوردی، از اول انقلاب تا شهادت‌شان، ذره‌ای از طریق مستقیم و خط صحیح  و ولایت انحراف پیدا نکرد.”

امام جمعه شهرکرد افزود: شهید«سید اسدالله لاجوردی» از جمله کسانی بود که در نهضت انقلابی ایران نقش داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ نیز وظایف مهمی ‌را در جهت استحکام نظام جمهوری اسلامی ‌بر عهده گرفت. شهید لاجوردی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌نقش فعالی ایفا کرد و با توجه به شناخت جریانات سیاسی کشور، در سمت دادستانی نظام جمهوری اسلامی ‌قرار گرفت و در برخورد با جریانات فکری و سیاسی ضدانقلاب وظیفه‌ سنگینی پذیرفت. او به تعقیب و خنثی‌ کردن توطئه‌های گروهک‌های معاند سیاسی، به‌ویژه گروهک فرقان و منافقین پرداخت و در این زمینه تلاش‌های فراوانی کرد. و به همین دلیل مورد کینه منافقین قراار داشت و در نهایت به فیض شهادت رسید.

مدیر کل زندان های چهارمحال و بختیاری نیز با ذکر خاطرات سفر شهید لاجوردی به استان و منش ساده زیستی ایشان گفت: سیداسدالله لاجوردی از آن شهدایی است که علی‌رغم داشتن حق بزرگی که بر گردن انقلاب اسلامی ‌و نظام جمهوری اسلامی دارد، کمتر درباره‌اش گفته و نوشته شده است.

حمیدرضا حیدری افزود: رسیدگی به امور زندانیان، ابتکار ایجاد فرهنگ توبه و بازسازی شخصیت عناصر گروهک‌های ضدانقلابی ، ایجاد واحدهای فرهنگی و انجمن حمایت از خانواده زندانیان از فعالیت های مهم شهید لاجوردی در حوزه زندانبانی اسلامی بود.
او با زندانیان غذا می خورد و بدون ترس و واهمه در میان زندانیان تردد و گفتگو می کرد .

وی افزود: توجه ویژه به امور فرهنگی، آموزشی‌ و‌پرورشی زندان، از لاجوردی مدیری توانا ساخته بود و سبک نوین مدیریت او تحول عمیقی در فضای زندان ایجاد کرد. او نه‌تنها خود این شیوه مدیریتی را به طور شایسته به کار ‌گرفت، بلکه نحوه آن را برای دیگران در خلال نامه ها و وصیت نامه ایشان ترسیم شده است.

 این مراسم با اجرای مداحی و خواندن بخشی از وصیت نامه شهید لاجوردی پایان یافت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*