در دومین جلسه کمیته تخصصی کاهش آسیب های اجتماعی مطرح شد: اشتغال راه برون رفت از مشکلات اجتماعی مددجویان و خانواده آنان

مدیر کل زندان های استان چهارمحال و بختیاری ضمن تاکید بر اجرای منویات رهبری در سال رونق تولید خواستار همکاری تمامی اعضای ستاد کاهش آسیب های اجتماعی استان در ایجاد شغل برای مددجویان و خانواده آنها شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ دومین جلسه کمیته تخصصی کاهش آسیب های اجتماعی  ستاد کنترل و کاهش آسیب زندانیان و خانواده زندانیان در سالن جلسات اداره کل زندان های استان برگزار شد.

 در ابتدای جلسه معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط اعضا در رابطه با پوشش پزشکی، تحصیلی و تسهیل ملاقات ها توسط مراجع قضایی و روسای زندان ها گفت: یکی از زمینه‌های گرایش افراد به سمت اعمال مجرمانه نداشتن شغل در سطح جامعه است، بنابر اين پرکردن این خلاء ضمن كاهش آمار جمعيت كيفري، از ارتکاب مجدد اعمال مجرمانه نيز جلوگيري مي‌كند.

عبدالله زاده با اشاره به فعالیت های ستاد کاهش آسیب در مجموعه زندان های استان از برگزاری کلاس های مهارتهای اجتماعی، ارتباط موثر ، توانایی حل مسئله، خود کنترلی، آموزشهای عقیدتی ، نماز ، آموزشهای مبتدی تا پیشرفته قرآن به عنوان راه کارهایی دیگر کاهش آسیب در زندان نام برد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های ستاد کاهش آسیب های اجتماعی استان عمل به تفاهمنامه های منعقد شده بین اداره کل زندان ها با جهاد کشاورزی استان ، گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان ، آموزش و پرورش و آموزش فنی و حرفه ای استان را خواستار شد.

سید قدیر مرتضوی افزود: اشتغال زندانیان در زندان یکی از مسائل مهمی است که می‌تواند در بازپروری شخصیت زندانی نقش مهم و اثربخشی داشته باشد، اشتغال به كار زنداني و حرفه آموزي در جهت آماده كردن زندانيان براي بازگشت به آغوش اجتماع مورد توجه قانونگذاران قرار گرفته است.

سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان نیز با برشمردن ظرفیت  زندان های استان در ایجاد اشتغال برای مددجویان بر اهمیت ایجاد ارزش افزوده در زندان ها اشاره کرد و گفت: درآمد حاصل از كار زنداني به وی اجازه مي‌دهد كه نيازهاي خود و خانواده‌اش را برطرف کند. به طور کلی کار در زندان دارای فوائد اقتصادي براي زندانيان و خانواده آنها است.

امیرخانی افزود: در زندان های استان کارگاه های چوب ، فلز، خیاطی ، صنایع دستی و فضاهای مناسبی جهت ایجاد خطوط بسته بندی صنایع کشاورزی وجود دارد و بنیاد تعاون زندانیان آماده انعقاد تفاهمنامه های همکاری با تولید کنندگان استان است.

در انتهای جلسه مدیر کل زندان های استان ضمن تشکر از همه دستگاه های شرکت کننده در کمیته تخصصی کاهش آسیب های اجتماعی گفت: حرفه آموزی و اشتغال در زندان ها علاوه بر نقش سازنده و تقویت روحیه خودباوری موجب تضمین اشتغال و تامین معاش آینده مددجویان و همچنین بازگشت موثر آنان به جامعه می شود.

حمیدرضا حیدری افزود: این امر زمینه را برای ایجاد جایگاه و منزلت اجتماعی و بازسازی شخصیت فرد زندانی را فراهم می‌کند که مهمترین عامل در پیشگیری از وقوع جرم و بالطبع کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*