بازدید نماینده ویژه ریاست سازمان زندان ها از استان چهارمحال و بختیاری

حمیدرضا علی اکبری مدیر کل دفتر حمایتی و مراقبت های پس از خروج و هئات همراه از تاریخ سوم لغایت ششم اسفند ماه با سفر به استان چهارمحال و بختیاری از زندان های لردگان ، بروجن ، زندان مرکزی شهرکرد ، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی  استان و کانون اصلاح و تربیت بازدید کردند.

دیدار چهره به چهره با مددجویان ، بررسی مشکلات قضایی و اجرای احکام و ارائه راهکارهای اجرایی جهت کاهش جمعیت کیفری ، تشکیل کلاس های آموزشی ویژه مددکاران اجتماعی زندان های استان  و تقدیر از مددکاران زندان های چهارمحال و بختیاری اهم فعالیت های آقای علی اکبری و هیات همراه بود.

علی اکبری در این جلسه گفت: یکی از دلایل ارتکاب جرم و جنایت بیکاری، فقر و نداشتن شغل مناسب است که هم قبل از به زندان افتادن افراد مصداق پیدا می‌کند و هم در زمانی که آنها در زندان تحمل کیفر می‌کنند . به همین علت است که اشتغال زندانیان حین تحمل کیفر و حتی پس از آزادی یکی ازموضوعات مهم و اساسی قلمداد می‌شود.

بازدید از اشتغال اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

وی افزود: اشتغال در زندان‌ها بویژه در زندان‌های باز، درکاهش آسیب‌های درون و بیرون زندان و در نتیجه کاهش جمعیت کیفری نقشی موثر دارد. در واقع با قرار گرفتن زندانی واجد شرایط در حالت رأی باز و اشتغال مولد، دستاوردهایی مهم برای نظام اصلاحی و تربیتی مجرمان فراهم می‌شود .از سوی دیگر، اشتغال مولد چه درون زندان و چه بیرون آن می‌تواند به رفع بخشی ازنیازهای مالی زندانی وخانواده وی در طول حبس بینجامد که این به نوبه خود به حذف بخشی از بسترهای توسعه جرم در جامعه منجر می‌شود.

بازدید از بند نسوان

علی اکبری با تاکید بر نقش مددکاران در زندان گفت: مشاوره و مددکاری اجتماعی در سیستم قضایی، به ویژه کار در زندان ها و کانون های اصلاح و تربیت مستلزم کسب مهارت های حرفه ای خاصی و تجربه و دانش مبتنی بر رویکردهای نوین مددکاری است. این حوزه از آموزش مددکاری اجتماعی در کشور اساساً مورد غفلت قرار گرفته است , . سازمان زندان ها می کوشد تا با ارتقاء نقش مددکاران به کاهش آسیب رفتارلهای پرخطر کمک کند.

جلسه پرسش و پاسخ با مددجویان زندان مرکزی شهرکرد

تشکیل جلسه کمیته قضایی دستور العمل ساماندهی زندانیان در مورخ ۶ اسفند با حضور مدیر کل زندان های استان، معاونان ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، قاضی محترم زندان پایان بخش سفر نماینده ویژه ریاست محترم سازمان زندان های به استان چهارمحال و بختیاری بود.

نشست تخصصی با مددکاران زندان های چهارمحال و بختیاری

علی اکبری را در این سفر دکتر خداداد رئیس اداره مددکاری و مراقبت های پس از خروج و  انصاری نژاد کارشناس مددکاری سازمان زندان ها همراهی می کردند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*