تشریح فعالیت های انجمن حمایت در برنامه تلویزیونی ماه عاشقی

 علی اصغر زارع با حضور در ویژه برنامه افطار شبکه جهان بین فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان مرکز استان را تشریح کرد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز استان چهارمحال و بختیاری گفت: خانواده های زندانیان از سوی مردم بی مهری قرار می گیرند و گویا این خانواده مددجو است که زندانی شده است.

علی اصغر زارع با تاکید بر فعالیت های روان درمانی در انجمن حمایت افزود: گذشته از مشکلاتی که متحمل یک زندانی می‌شود، خانواده‌های این افراد نخستین کسانی هستند که در معرض ضربه‌های مختلف روحی و آسیب های اجتماعی  قرار می‌گیرند.هنگامی که سرپرست خانوار به دلیل جرمی وارد زندان می‌شود، انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خانواده به خانواده هجوم می آورد  این در حالیست که اعضای خانواده وی هیچ نقشی در جرم سرپرست خانواده ندارند.

علی اصغر زارع: ایجاد اشتغال پایدار برای خانواده مددجویان دغدغه اصلی در انجمن حمایت زندانیان است.

زارع پشتوانه اصلی حمایت از خانواده زندانیان را خیرین و کمک های مردمی دانست و گفت: ایجاد درآمدهای پایدار برای خانواده‌های زندانیان ضرورت است تا به این وسیله بتوانیم بخشی از عوامل تأثیر گذار در تولید بحران‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی  را کنترل و کاهش دهیم.

عضو ستاد کاهش آسیب های پرخطر ادامه داد: طرح واقفین اشتغال با هدف ایجاد اشتغال و حرفه آموزی مددجویان و خانواده آنها به همت کارآفرینان و خیرین استان در حال اجراست تا بخشی از مشکلات اقتصادی خانواده زندانیان حل شود.

علی اصغر زارع با اشاره به دیگر فعالیت های حمایتی انجمن حمایت گفت:کمک به معیشت  خانواده زندانی، کمک هزینه های درمانی ، حرفه آموزی، اشتغال زندانیان و کمک هزینه های تحصیلی فرزندان مددجویان و کلاس های آموزشی و خدمات روان درمانی و مشاوره  از جمله وظایف و رسالت‌های انجمن است.

زارع عید فطر را پیشاپیش تبریک گفت و ادامه داد : انجمن حمایت آمادگی دریافت فطریه مردم مومن استان را در جهت کمک به خانواده زندانیان  دارد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*