دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان : مبارزه با مواد مخدر و تاثیرات آن بر خانواده مددجویان هدف مشترک این مجموعه و اداره کل زندان های استان است.

سید قدیر مرتضوی اقدامات مدیرکل و همکاران زندان های چهارمحال و بختیاری در راستای مبارزه با مواد مخدر و تاثرات سوء آن بر مددجویان و خانواده آنها را شایسته تقدیر دانست.

به گزارش روابط عمومی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ در آئینی با حضور حمیدرضا علی اکبری مدیر کل اقدامات حمایتی سازمان زندانهای کشور از اقدامات اداره کل زندان های استان در راستای مبارزه، درمان معتادان، کشف مواد مخدر و فعالیت های فرهنگی و پیشگیرانه تقدیر به عمل آمد.

مدیرکل زندان های استان در این مراسم گفت: رابطهٔ بین بزهكاری و اعتیاد یك پدیدهٔ دائمی عمومی و غیر قابل اجتناب تلقی می شود.

حمیدرضا حیدری افزود: مواد مخدر به لحاظ آثار اقتصادی،سیاسی وبهداشتی آن،موضوع جرم انگاری و کیفر گذاری در مقررات و قوانین داخلی قرار گرفته است ودلیل آن این است که کشور ما به دلیل موقعیت جغرافیایی و سایر عوامل  متاسفانه شاهد افزایش تعداد افراد درگیر با این معضل است.

مدیرکل زندان های استان گفت: بیشترین آمار زندانها را محکومین به مواد مخدر تشکیل می دهند و زندانها برای مراقبت و نگهداری از آنها بیشترین هزینه را پرداخت می کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ضمن تقدیر از واحدهای بهداشت و درمان، یگان حفاظت، اداره سلامت، اصلاح و تربیت، معاون سلامت، اصلاح و تربیت و مدیرکل زندان های استان و همه همکارانی که به نحوی در مبارزه با مواد مخدر نقش دارند گفت: آموزش نقش کلیدی و غیرقابل انکاری در برنامه‌های کاهش تقاضا و پیشگیری اولیه از گرایش  به سمت اعتیاد دارد.سوء مصرف مواد اعتیاد آور از مهمترین مشکلات عصر امروز به‌شمار می‌آید.

مرتضوی با اشاره به تاثیرکلاس های یاریگران زندگی در بهیود سبک زندگی خانوادهخ مددجویان افزود:.اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر زیان‌های جدی و خطرناک جسمی از قبیل ابتلا به بیماری‌های عفونی واگیردار همچون ایدز و هپاتیت، عوارض و مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی دیگری از قبیل افزایش جرم‌های مرتبط با مواد مخدر مثل سرقت را به دنبال دارد.

مرتضوی به همکاری مستمر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و زندان های استان اشاره کرد و افزود: طرح جامع و راهبردی مناسبی برای آموزش مددجویان و خانواده مددجویان معتاد در دستور کار قرار دارد که ان شاء الله  نقش مهمی در سالم سازی جامعه ایفاء خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*