هیچ مورد ابتلا به کرونا در زندان های چهارمحال و بختیاری گزارش نشده است

(Last Updated On: تیر 1, 1399)

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در بین زندانیان و کارکنان زندان گزارش نشده است.  

زندانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از حمیدرضا حیدری، مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری، در آستانه هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران افزود: با دستور مقام قضایی و برای کنترل ویروس کرونا ۹۷۰ زندانی در استان به مرخصی رفتند.  

وی به اجرای قوانین و دستورالعمل بهداشتی در زندان، ضدعفونی کردن روزانه زندان‌ها و کنترل ورود خروج زندانیان اشاره کرد. در یکسال گذشته ۳۰ محفل انس با قرآن در زندان‌های استان برگزار و سه هزار و ۷۷۸ زندانی از برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند شدند.  

حیدری گفت: در یکسال گذشته یکهزار و ۴۹۶ زندانی در استان در راستای ایجاد اشتغال از مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند و ۸۰۰ نفر موفق به دریافت گواهینامه مهارت شدند.  

وی از ایجاد اشتغال برای ۴۰۵ زندانی در استان خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی از راه‌های کاهش بازگشت به جرم پس از آزادی از زندان و بازگشت مجدد به زندان است.  

این مسئول از کاهش چهار درصدی ورودی به زندان‌های استان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: در راستای کاهش آمار زندانیان جرائم کیفری ۶ درصد آمار زندانیان و ۱۱ درصد آمار تحت تعقیب کاهش پیدا کرده است.  

وی گفت: در  سال ۹۸ هزار و ۹۰ زندانی از رأی آزادی مشروط، عفو و تخفیف مجازات بهره‌مند شدند.  

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال‌ و بختیاری به آزادسازی ۱۱۲ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران و ستاد دیه در سال‌ گذشته در استان اشاره کرد و گفت: ۴۷۰ خانواده زندانی نیازمند نیز در سال ۹۸ از خدمات انجمن حمایت از خانواده زندانیان بهره‌مند شدند.  

حیدری در پایان اظهار کرد: بیشترین آمار زندانیان استان در حوزه مواد مخدر، سرقت و خرید مال غیر، محکومیت مالی هستند.  

متن خبر را ار اینجا بخوانبد.. همشهری آنلاین

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*