نشست مطبوعاتی مدیرکل زندان های استان

(Last Updated On: تیر 2, 1399)

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا، گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در بین زندانیان و کارکنان زندان گزارش نشده است.

حمیدرضا حیدری روز شنبه در آستانه هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران ، با اشاره به اینکه سه زندان در شهر بروجن، لردگان و شهرکرد فعال است، افزود:  با دستور مقام قضایی و به منظور کنترل بیماری کرونا ۹۷۰ زندانی در استان در ایام شیوع کرونا به مرخصی رفتند.

وی، به اجرای قوانین و دستورالعمل بهداشتی در زندان، ضدعفونی کردن روزانه زندان‌ها و  کنترل ورود خروج زندانیان اشاره کرد.

به گفته وی، در یکسال گذشته ۳۰ محفل انس با قرآن در زندان‌های استان برگزار و سه هزار و ۷۷۸ زندانی از برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند شدند.

وی اظهار داشت: در یکسال گذشته یکهزار و ۴۹۶ زندانی در استان در راستای ایجاد اشتغال از مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند و ۸۰۰ نفر موفق به دریافت گواهینامه مهارت شدند.

وی، از ایجاد اشتغال برای ۴۰۵ زندانی در استان خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی از راه‌های کاهش بازگشت به جرم پس از آزادی از زندان و بازگشت مجدد به زندان است.

حیدری، از کاهش چهار درصدی ورودی به زندان‌های استان در یکسال گذشته خبر داد و گفت: در راستای کاهش آمار زندانیان جرائم کیفری ۶ درصد آمار زندانیان و ۱۱ درصد آمار تحت تعقیب کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: در یکسال گذشته یکهزار و ۹۰ زندانی از رای آزادی مشروط ، عفو و تخفیف مجازات بهره‌مند شدند.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال‌ و بختیاری به آزادسازی ۱۱۲ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران و ستاد دیه در سال‌ گذشته در استان اشاره کرد و گفت: ۴۷۰ خانواده زندانی نیازمند نیز در یکسال گذشته از خدمات انجمن حمایت از خانواده زندانیان بهره‌مند شدند.

به گفته وی، بیشترین آمار زندانیان استان در حوزه مواد مخدر، سرقت  و خرید مال غیر، محکومیت مالی هستند.

متن خبر را از اینجا بخوانید: ایرنا

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*