صدور ۸۰۰ گواهینامه مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای برای زندانیان استان / ۱۱۲ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند

(Last Updated On: تیر 2, 1399)

 

در ادامه این نشست حمیدرضا حیدری، مدیرکل زندان‌ها‌ی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: در سال گذشته ۴۵۸ دوره آموزشی قرآن، احکام، اخلاق و کتاب‌خوانی و ۳۰ محفل انس با قرآن برای زندانیان برگزار شد. ۳ هزار و ۷۷۸ نفر در فعالیت‌های فرهنگی شرکت داشتند و ۳۱۴ مراسم ملی و مذهبی نیز اجرا شد.

وی افزود: زمینه اشتغال هزار و ۴۹۶ نفر در داخل و خارج از زندان فراهم و ۸۰۰ گواهینامه مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای برای زندانیان صادر شد.

مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش ۶ درصدی زندانیان در سال ۹۸ خاطرنشان کرد: زندانیان تحت قرار ۱۱ درصد کاهش و ورودی به زندان‌های استان نیز ۴ درصد کاهش داشته است. هزار و ۹۰ نفر از زندانیان در سال گذشته از آزادی مشروط، عفو و تخفیف مجازات استفاده کردند، بیش از ۴ هزار و ۴۰ نفر از مرخصی استفاده و بازدید قضات از زندان‌های استان هزار و ۱۱۸ مورد بود.

حیدری مطرح کرد: ۱۱۲ زندانی جرایم غیرعمد آزاد و ۴۷۰ خانواده مددجو تحت پوشش انجمن‌های حمایت از زندانیان استان قرار گرفتند.۹۷۰ نفر زندانی برای پیشگیری از شیوع کرونا به مرخصی اعزام شدند که تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا بین زندانیان گزارش نشده است.

اصل خبر را از اینجا بخوانید: تسنیم

خبر در سایت فارس بازنشر شده است از اینجا بخوانید: خبرگزاری فارس

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*