بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از اشتغال زندان های شهرکرد

(Last Updated On: تیر 21, 1399)

در راستای توسعه اشتغال  در زندان های چهارمحال و بختیاری، سید حفیظ الله فاضلی از زندان شهرکرد، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و کانون اصلاح و تربیت استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در مجموعه زندان های شهرستان شهرکرد، از ظرفیت های حرفه آموزی، اشتغال و ظرفیت نیروی انسانی زندان های استان بازدید کرد.

فاضلی با اشاره به محورهای اقتصادی در نامگذاری سال های اخیر از سوی مقام معظم رهبری(مدظله) گفت:باید برای نجات اقتصاد کشور به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این حوزه توجه بسیار ویژه‌ای داشت.

وی ظرفیت های ایجاد اشتغال در زندان های استان را بسیار مناسب توصیف کرد و افزود: شناسایی نیروهای دارای توان تولیدی در استان و اولویت‌گذاری و استفاده بهینه از توان آنها راهکار مناسبی در جهت ایجاد جهش تولید خواهد بود.

فاضلی ضمن بازدید از توانمندی های زندانیان در تولید صنایع دستی ، فرشبافی و نمد مالی اظهار داشت: کارآفرینان صنایع دستی با فراهم کردن فضای کسب و کار به کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار کمک می‌کنند.

مدیرکل زندان های استان در این بازدید ضمن تقدیر از همکاری سازمان های متولی ایجاد اشتغال به ویژه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زندان های استان بستر مناسبی برای ایجاد شغل و تولید محصولات متنوع را فراهم آورده است.

حمیدرضا حیدری افزود: با عزم زندان های استان و با نگاه به ظرفیت‌های داخلی گام‌های بلندی برای توسعه  اشتغال و رفع موانع تولید ، شناسایی و توسعه بازارهای هدف ، توجه به جهش تولید و نهضت تولید داخل زندان برداشته شده است.

در انتهای بازدید و در جلسه کارگروه اشتغال زندان های استان بر ادامه و تعمیق همکاری های بین بخشی تاکید شد. حرفه آموزی رایگان مددجویان و اختصاص بخشی از تسهیلات و اعتبارات حوزه اشتغال به زندان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*